Przez Polskę przetoczyła się fala nawałnic. Służby już mówią o pierwszych ofiarach śmiertelnych. Najtragiczniejsze informacje dopływają z miejsc wypoczynku.

W lesie, w pobliżu miejscowości Suszek w województwie pomorskim odbywał się obóz harcerski. Przez okolicę także przeszła nawałnica. Tam okazała się wyjątkowo tragiczna.

Połamane gałęzie i walące się drzewa spadły na teren obozu harcerskiego. Jeden namiot został całkowicie przygnieciony. Podczas burzy i wichury życie straciło dwoje dzieci.

Ofiarami są dzieci w wieku 13 i 14 lat. Zmarły w wyniku obrażeń doznanych w efekcie nawałnicy. Przynajmniej jedno z nich przygniotło drzewo, które upadło na namiot – przekazała Magdalena Rolbiecka, oficer prasowy chojnickiej policji.

Śmiertelnymi ofiarami są dwie młode dziewczynki. Prócz nich ucierpiało także 20 innych dzieci. Nieznane są rozmiary ich obrażeń. Wszystkie osoby poszkodowane w wyniku nocnej wichury trafiły do szpitala w Chojnicach.

Służby uruchomiły specjalną infolinię 42 664 10 53. Pod tym numerem można uzyskać informacje na temat poszkodowanych na obozie. Jest prośba, aby korzystały z niego tylko osoby bliskie ofiar.

ZOBACZ TAKŻE:

https://www.youtube.com/watch?v=BDQNFq1uh2w

Źródło: wiadomosci.wp.pl

...

Zobacz również