W sobotę miejsce miał kongres PiS. Politycy z całej Polski zjechali się do Przysuchy na wielkie święto swojej partii. Tego typu imprezy to zwykle zamknięte wydarzenia, na które wejście mają jedynie członkowie danej formacji i niektóre media. Jeszcze trudniej o dostanie się za kulisy. Rąbka tajemnicy uchylił jednak Joachim Brudziński.

Wicemarszałek Sejmu z ramienia PiS postanowił opublikować w internecie zdjęcia, które ujawniają co nieco na temat tego, co działo się na V Kongresie Prawa i Sprawiedliwości. Na jednej z dwóch fotografii, które udostępnił Brudziński, widać moment honorowania eurodeputowanej PiS, Jadwigi Wiśniewskiej. Posłanka miała w sobotę urodziny, które partia postanowiła celebrować razem z nią. Kwiaty Wiśniewskiej wręczył sam Jarosław Kaczyński.

Uwagę internautów przykuła jednak druga z fotografii, która przedstawia owocowe przekąski przygotowane dla członków PiS. Widać na niej tacę z czereśniami i winogronami, obok rozstawione są owocowe babeczki. Nad wszystkim góruje natomiast arbuz z wydzierganym napisem „Witamy na kongresie PiS”.

Najwięcej komentarzy wzbudziła jednak postać owocowego jeża, który także widnieje na zdjęciu. Skonstruowany z gruszki, borówek, winogron i czereśni zwierzak wzbudził salwy śmiechu wśród komentatorów. Przywiódł bowiem na myśl postać „mięsnego jeża” ze sławnego odcinka paradokumentu „Pamiętniki z wakacji”. W internecie pojawiły się jednak komentarze, że kucharz pomylił się i z owoców skonstruował nie to zwierzę. Jak twierdzą bowiem internauci, na miejscu jeża powinien był znaleźć się „owocowy kot”.

...

Zobacz również

źródło: twitter.com/jbrudzinski
źródło: twitter.com/jbrudzinski