Oto kim jest człowiek, który zablokował Trumpa i antyimigracyjny projekt (zdjęcia)

Oto kim jest człowiek, który zablokował Trumpa i antyimigracyjny projekt (zdjęcia)

Antyimigracyjny dekret Trumpa, który miał objąć siedem muzułmańskich krajów jednak nie przeszedł. Wszystko przez decyzję jednego z sędziów federalnych, który orzekł o niekonstytucyjności decyzji 45. prezydenta USA.

Decyzja Donalda Trumpa dotycząca zablokowania wjazdu do USA dla obywateli siedmiu krajów muzułmańskich miała być ochroną przed napływem potencjalnych terrorystów. Tak przynajmniej tłumaczył prezydent USA. Dekret Trumpa okazał się jednak być na tyle kontrowersyjny, że stan Minnesota i Waszyngton złożyły skargę na niego.

Tę przyjął sędzia federalny James Robart. Nie trzeba było długo czekać na to, by Robart rozpatrzył wniosek i przyznał mu rację. Stwierdził, że "Amerykanie mogliby ponieść potężne szkody, gdyby dekret pozostał w mocy". Kontrowersyjny dekret Trumpa mógł rozdzielać nawet obywateli posiadających kartę stałego pobytu. Dlatego też uznany został za niekonstytucyjny, a sędzia postanowił o jego zablokowaniu. Swój sprzeciw wyraził już prezydent USA, który zapowiedział, że "decyzja ta zostanie unieważniona".

 - Opinia tak zwanego sędziego jest absurdalna i zostanie unieważniona - oświadczył Trump.

Przeciwnicy Trumpa już zarzucają mu brak zrozumienia demokracji i niezależności na jakiej opierają się sądy. Ma być to kolejny dowód na to, że 45. prezydent jest całkowicie pozbawiony doświadczenia w dziedzinie polityki i nie pojmuje podstawowych zasad, na jakich opiera się amerykański system.

 - On nie rozumie amerykańskiej demokracji, która opiera się na niezależności sądów, równowadze władz i szacunku dla prawa i sędziów - komentują sytuację krytycy Trumpa.

źródło: nbcnews.com źródło: managingip.com

pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News