Oto JEDYNY wywiad Hitlera dla polskiej prasy. Co powiedział o Polakach?

Oto JEDYNY wywiad Hitlera dla polskiej prasy. Co powiedział o Polakach? Źródło: fot. flickr.com

Adolf Hitler rządził Niemcami przez 12 lat, przez które stworzył jeden z najbrutalniejszych reżimów totalitarnych na świecie i wywołał najbardziej krwawy konflikt w historii ludzkości - II wojnę światową. Twórca III Rzeszy udzielił tylko jednego wywiadu polskiej prasie. Co powiedział o Polakach?

W 1935 roku wojna była wciąż odległa, a Niemcy wciąż wahały się, jeśli chodzi o sojusze w planowanym konflikcie. Do kiedy żył Józef Piłsudski, polityk szanowany przez nazistowski reżim, stosunki między Berlinem a Warszawą nie były tragiczne. ZOBACZ TAKŻE: Michalik: Program PiS prawie identyczny z programem partii Hitlera Zarówno niemieckie, jak i polskie władze miały już na koncie walkę z rewolucyjnym komunizmem czy procesy i osadzenia w więzieniach działaczy lewicowych. Oba państwa także opierały swoje istnienie na liczebności armii i często agresywnej polityce narodowościowej. Ewentualny sojusz niemiecko-polski był jednak bardziej poszukiwany przez Hitlera niż przez rządy sanacyjne. Dlatego też naziści zmuszeni byli do pertraktowania z sowieckimi komunistami, którzy porzucili pamięć o swoich ideologicznych braciach bestialsko mordowanych przez nazistowskie bojówki przez objęciem władzy przez NSDAP, a po 1932 roku wsadzanych do obozów koncentracyjnych na rzecz zdobyczy terytorialnych. ZOBACZ TAKŻE: Niemcy w szoku. Polska żąda odszkodowania za II Wojnę Światową 26 stycznia 1935 roku Adolf Hitler udzielił wywiadu "Gazecie Polskiej", który znalazł się na jej pierwszej stronie. Co niemiecki wódz powiedział o Polakach? Odpowiedź może zaskoczyć.

Co Hitler powiedział polskiej prasie?

Rozmowę z Hitlerem przeprowadził Kazimierz Smogorzewski. Jak relacjonował, lider NSDAP był miły w obyciu i otwarty. Wypowiedział się bardzo ciepło o stosunkach obu państw. ZOBACZ TAKŻE: Międzynarodowy skandal! Kanclerz Niemiec WSPIERAŁ nazistów  - Udało się nam przeprowadzić we właściwym czasie jedną z najbardziej ważkich poprawek historycznych. Skorygowaliśmy mianowicie błędną opinię, jakoby między obu narodami stale i na zawsze istniał stan wrogi, jako pewien rodzaj dziedziczności - powiedział Hitler. Zbrodniarz i dyktator powiedział także, iż przyszłość wzajemnych stosunków z Polską widzi pozytywnie. Zapewniał, iż niemiecki nazizm pomoże w budowaniu poprawnych relacji. - Ustrój narodowo-socjalistyczny w Niemczech nie zaniecha niczego, co może się przyczynić do rozwoju tej współpracy, do przemienienia jej w trwałą przyjaźń - dodał. ZOBACZ TAKŻE: Cały świat zamarł, Niemcy nie dowierzają. Merkel oddaje władzę Jak wiadomo, zapewnienia te okazały się kłamstwem. Cztery lata później Polska stała się ofiarą nazistowskich Niemiec, które doszczętnie ją zniszczyły. źródło: wrealu24.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News