Oszuści próbują wyłudzić pieniądze mailami
Unsplash/Jefferson Santos
Konrad Karpiuk - 19 Lipca 2019

Internetowi oszuści znowu atakują. Uważaj na te maile, możesz stracić pieniądze

Oszuści po raz kolejny próbują wyłudzić pieniądze przez Internet. Wielu Polaków otrzymało podejrzane maile, w których proszono ich o przelanie sporej sumy pieniędzy. W wiadomościach podają się za państwową spółkę, musisz na nie uważać.

Oszuści podszywający się pod spółkę skarbu państwa, próbują wyłudzać pieniądze od obywateli. Do sprawy oszustów, odniosła się już sama firma. Ostrzegają, żeby pod żadnym pozorem nie płacić nadawcom podejrzanych maili. 

Oszuści wyłudzają pieniądze podając się za państwową firmę

Niektórzy mogli dostrzec na swoich skrzynkach mailowych wiadomości, których nadawcy podszywają się pod rachunki wysłane od Polskiej Grupy Energetycznej (PGE). Adres wygląda na autentyczny - bo przesyłany jest pod aliasem pge@rozliczenia.pl oraz pge@rachunki.pl. W treści maila możemy zobaczyć wezwanie do zapłaty i informacje o konsekwencjach nieuiszczenia zaległego rachunku. W załączniku znajduje się nawet faktura, której autorem jest Michał Sajewicz. 

Marta Kaczyńska"Wymalowana jak lafirynda". Burza w sieci po zdjęciach 16-letniej córki KaczyńskiejCzytaj dalej

PGE wystosowało komunikat, w którym ostrzegło przed oszustwami. Okazało się, że takie maile przychodzą na skrzynki mailowe Polaków już od jakiegoś czasu, a są bardzo niebezpieczne.

- Zwracamy się do naszych klientów i pracowników o zachowanie szczególnej uwagi oraz przekazanie ostrzeżenia Państwa rodzinom i znajomym. Prosimy również o nieotwieranie załączonych do wiadomości plików oraz niewpłacanie pieniędzy na konto przekazywane w fałszywej korespondencji - poinformował Mariusz Majewski, rzecznik prasowy Polskiej Grupy Energetycznej. 

Co jeśli wykonaliśmy już przelew? Możemy go cofnąć

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rodzina królewskaNajpiękniejsze pierścionki zaręczynowe gwiazd. Nie uwierzycie, ile kosztował brylant Krupy! [FOTO]Czytaj dalej

Im szybciej spróbujemy cofnąć przelew, tym lepiej dla naszych środków pieniężnych. W przypadku, gdy zapłaciliśmy już dłuższy czas temu - może być za późno i pieniędzy nie odzyskamy. W niektórych bankach możemy wykonać cofnięcie zapłaty przy pomocy bankowości internetowej.

Problem występuje wtedy, kiedy przelew zostaje już zaksięgowany w Krajowej Izbie Rozliczeniowej. Bank musi wtedy napisać do KIR podanie o nieuwzględnienie danego przelewu - z tym że instytucja może nam tego odmówić. Większość banków zastrzega sobie w regulaminie prawo do odmowy cofnięcia już wykonanej płatności, dlatego musicie bardzo uważać na te niebezpieczne wiadomości, by nie dać się oszukać. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Nie żyje legenda TVP. Jego nagła śmierć wstrząsnęła Polską. Tysiące osób jest w żałobie
  2. Gwiazdor Polsatu zmarł tragicznie i osierocił jedyną córkę. Do dziś opłakują go miliony Polaków. Jego córka wyrosła na ZJAWISKOWO piękną kobietę
  3. Dowbor wyremontowała dom dzieci alkoholika. Po emisji programu ojciec Chce do nich wrócić
  4. Został bankrutem, chciał się zabić. Gwiazdor Polsatu na dnie
  5. "Wymalowana jak lafirynda". Burza w sieci po zdjęciach 16-letniej córki Kaczyńskiej
  6. Są zeznania matki Dawidka!

julia wieniawaTak mieszka Julia Wieniawa. Luksus aż bije po oczach, a ósme zdjęcie powala na kolanaCzytaj dalej

Źródło: Super-Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News