nauka
Patryk Korzec - 6 Sierpnia 2018

Historyczny przełom! Naukowcy przedłużą nasze życie do 500 lat

Śmierć dla każdego z nas jest związana ze smutkiem, załamaniem, pożegnaniem bliskich oraz tęsknotą. A co, jeśli moglibyśmy dożyć nawet 500 lat? Taką nadzieję dają nam teraz naukowcy. 

Naukowcy wiedzą jak opóźnić nieuchronny koniec, jakim jest śmierć. Osiągnęli to, dzięki znalezieniu przyczyny starzenia się naszych komórek. Teraz ich celem jest spowolnienie tego procesu, a może wręcz odwrócenie.

Kto pracuje nad długowiecznością?

Od lat największym zagłębiem pracującym nad długowiecznością jest Dolina Krzemowa. Projekt zapobiegania śmierci jest w głowach badaczy od lat, a zaangażowało się w niego wiele istotnych, wpływowych ludzi, m. in. Peter Thiel czy Bill Maris. Ten ostatni mówi wprost: "Jeśli zapytacie mnie dzisiaj, czy to możliwe, by dożyć pięciuset lat, odpowiedź brzmi: tak". Jak przekonuje, w XX wieku udało się niemalże podwoić średnią wieku życia człowieka, więc już niedługo powinno się opóźnić śmierć do 150 lat.

Co zrobić, by pokonać śmierć?

Jak przekonuje Aubrey de Grey (biogerontolog), nauka już wkrótce ma być w stanie zatrzymać lub spowolnić procesy fizjologiczne, wywołujące degenerację i starzenie komórek. Wpływają one na upośledzenie lub zatrzymanie pracy organów, więc zniwelowanie ich działania może wpłynąć na przedłużenie życia ludzi. Badacz jest zdania, że w tym momencie dostępna jest już technologia zdolna do walki ze starzeniem się organizmu, lecz na ten moment śmierć wciąż nie tak daleka.

Człowiek zmieni się w robota?

Wynalazca Ray Kurzweil - człowiek nauki, szeroko interesująca oraz zajmująca się starzeniem - ma zgoła inny pomysł na długowieczność. Jest on przekonany, że technologia wywrze największe znaczenie w pokonaniu śmierci i uzyskaniu nieśmiertelności: zapowiada połączenie genetyki, robotyki i nanotechnologii. Przewiduje "zespolenie człowieka z technologią", które ma nastąpić, jego zdaniem, do 2045r. "Człowiek 2.0" - jak nazwał pierwszą fazę zmian - ma mieć układ odpornościowy wyposażony w nanoroboty, odpowiedzialne za niszczenie patogenów oraz naprawianie DNA.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Zamiast 500 plus będzie aż 1000! To nie żarty

PRZECZYTAJ TAKŻE: MĄŻ ZROBIŁ NIEZWYKŁĄ RZECZ, ŻEBY UMIERAJĄCA ŻONA MOGŁA POŻEGNAĆ SIĘ Z PSEM

PRZECZYTAJ TAKŻE: Przyjaciółka Kory ujawnia jej największe sekrety. Niewyobrażalne

>manilaMrożące krew w żyłach zdjęcia duchówCzytaj dalej"}" data-sheets-userformat="{"2":4547,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
manilaMrożące krew w żyłach zdjęcia duchówCzytaj dalej
>Alina JanowskaZnani, którzy zachorowali na Alzheimera [ZDJĘCIA]Czytaj dalej"}" data-sheets-userformat="{"2":4547,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
Alina JanowskaZnani, którzy zachorowali na Alzheimera [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News