Oszczędności Polaków WYPAROWAŁY. Nie ma ich w bankach!

Oszczędności Polaków WYPAROWAŁY. Nie ma ich w bankach!

Wynagrodzenie Polaków rośnie, stopa bezrobocia jest rekordowo niższa. A oszczędności? Niższe niż kiedykolwiek! W 2008 roku nasze oszczędności wzrastały o 20 procent rocznie. Teraz jest to zaledwie wzrost czteroprocentowy. Co się dzieje z naszymi pieniędzmi?!

Lokaty oszczędnościowe w Polsce, w porównaniu do lokat w innych krajach, są bardzo słabo oprocentowane. Polacy zdają sobie sprawę i tylko nieliczni z nich decydują się odkładać pieniądze w celu powolnego ich pomnażania. Od 2016 roku wartość wszystkich lokat w Polsce spadła o ponad 35 mld złotych. Pieniądze dalej trzymamy w banku, jednak na zwykłym rachunku, a nie koncie oszczędnościowym, które przynosiło nam znikome korzyści.

Polacy żyją z dnia na dzień i nie pomnażają oszczędności?

To też nie do końca prawda. Nic nie wskazuje na to, że Polacy "przejadają" zarobione pieniądze. Gdyby tak było, wartość pieniądza na kontach i lokatach firmowych powinna rosnąć w zawrotnym tempie - a tak się nie dzieje. Co więc tak naprawdę stoi za małymi oszczędnościami mimo większych zarobków? Odpowiedź może kryć się w lokowaniu swoich oszczędności w obcych walutach. W poprzednich latach zauważaliśmy stopniowy wzrost tego typu zachowań, jednak to dopiero poprzedni rok był rekordowy! Przechowywane w banku obce waluty wynoszą aż 71 mld złotych! To dwa razy więcej niż oszczędności na lokatach w naszej rodzimej walucie. Więc jednak Polacy oszczędzają - ale coraz bardziej świadomie, wybierając skuteczniejsze źródła pomnażania gotówki. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Będziecie wściekli jak to przeczytacie! Lepiej usiądźcie
  2. Nie żyje idol nastolatek. Wstrząsające okoliczności śmierci
  3. Wellman i Prokop nie wytrzymali! Burzliwa dyskusja w Dzień Dobry TVN
  4. To ten człowiek wyciągnął Tomasza Komendę z więzienia. Zawdzięcza mu życie
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News