W niemieckim Dortmundzie od jakiegoś czasu działają przestępcy mający za cel osoby pochodzące z Polski. W związku z tym policja wystosowała apel do naszych rodaków.

Stróże prawa z Dortmundu po przeprowadzonym przez siebie śledztwie ujawnili cała serię kradzieży na tzw. „rulon”. Miały one miejsce chociażby na dworcach czy przystankach autobusowych oraz w lokalach gastronomicznych. Ofiary to wyłącznie osoby polskiego pochodzenia. Schemat był zawsze taki sam. Niczego nieświadomą osobę odciągano od autobusu, a potem zagadywano przez kogoś z grupy przestępczej.

Z wierzchu wyglądało normalnie

Wspólnik osoby zamieszanej w oszustwo podchodził do dwóch osób, informując o zgubieniu pieniędzy. Prosił wówczas te dwie osoby o pokazanie zawartości swoich portfeli. Jeżeli nie chcieli tego zrobić, groził wezwaniem policji Następnie starał się przekonać ofiary o tym, że po znakach szczególnych, jakie pozostawił, może rozpoznać swoje banknoty.

Gdy ofiara wyciągała swoje pieniądze i dawała je poszkodowanemu, oszust natychmiast to wykorzystywał. Zamieniał pieniądze na wcześniej przez siebie spreparowany plik innych banknotów. Pod spodem mogły być dowolne waluty, z góry widoczne było wyłącznie euro. Tak więc ofiary dopiero po jakimś czasie się orientowały, że dostały inne pieniądze,

Szacunki niemieckiej policji pokazują, że mnóstwo Polaków padło oszustwem działających w ten sposób grup przestępczych. Poszkodowani bardzo często nie składali zawiadomień, pomimo wielkich szkód, które ponieśli.

Niemcy apelują do Polaków o zgłaszanie każdego przypadku kradzieży, tworząc w tym celu specjalną skrzynkę mailową: oszustworulon.dortmund@polizei.nrw.de.

POTĘŻNI strażacy zapozowali do PŁOMIENNEJ sesji!

Największe seksskandale show-biznesu

Źródło: wprost.pl

...

Zobacz również