Śmiertelne zagrożenie w całym kraju! IMGW wydało ostrzeżenia dla praktycznie wszystkich województw. Jednych zamęczy upał, innych zmiecie wiatr i burza z piorunami. Pogoda w najbliższych dniach nie będzie naszym sprzymierzeńcem – wręcz przeciwnie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla praktycznie wszystkich województw w Polsce. Część z nich może obawiać się dramatycznych upałów, kolejni zmierzą się z burzą, silnym wiatrem i tzw. szkwałem burzowym, który może sprowadzić grad, wichurę, ogromne ulewy, a nawet chwilowe opady śniegu. IMGW nalega, by wszyscy obywatele zachowali się zgodnie z zaleceniami. Pogoda zmusi nas do pozostania w domu nawet wtedy, gdy akurat planowaliśmy urlop i wyjazd.

Pogoda na najbliższe dni. Mamy się czego obawiać!

Pogoda na wtorek zapowiada się dość szalona i niebezpieczna. IMGW wydało ostrzeżenie przed burzą z gradem dla województw lubelskiego, podkarpackiego i małopolskiego. W trakcie nawałnic lepiej pozostać w domu. W przypadku wyjścia oderwane gałęzie, kawałki dachów czy inne lecące elementy mogą być dla człowieka śmiertelnym zagrożeniem.

Mieszkańcy innych województw zmierzyć się będą musieli z upałami, jakich jeszcze w tym roku nie było. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystosował ostrzeżenie II stopnia, co powinno szczególnie pobudzić naszą ostrożność. Upały mogą prowadzić do udaru słonecznego, omdleń z powodu odwodnienia, a także oparzeń słonecznych. Nadzwyczajną uwagę zaleca się nad morzem, gdzie często chłodna woda i bryza zaburzają nasze odczuwanie temperatury.

W przypadku upałów najlepiej nie wychodzić na zewnątrz, przede wszystkim nie wystawiać się na słońce bez odpowiedniego nakrycia głowy. Zaleca się picie jak największej ilości niegazowanej wody w regularnych odstępach czasu.

Przede wszystkim jednak warto pamiętać o innych – nie zostawiajmy w rozgrzanym samochodzie dzieci ani zwierząt! Nawet jeśli wychodzimy tylko na kilka minut, a szyby są uchylone. Tego typu zachowanie świadczy o skrajnej nieodpowiedzialności i bardzo często skutkuje śmiercią zamkniętej osoby lub zwierzęcia.

PRZECZYTAJ: Jest źle z Boczkiem z Kiepskich! Groziła mu amputacja

PRZECZYTAJ: Niebezpieczeństwo, na które jest narażony Twój pies latem. Uważaj, może umrzeć

PRZECZYTAJ: LIDL ukarany przez UOKiK! Musi zapłacić swoim klientom

PRZECZYTAJ: Bunt w Policji! Nie będą już stać pod Sejmem

Pogoda
fot. Flickr
Pogoda
fot. Flickr

Te zdjęcia sprawią, że ciarki przejdą ci po plecach!


Jak poprawnie usunąć kleszcza? 8 rzeczy, które musisz wiedzieć o tych pasożytach