Ostrzeżenie dla 6 województw. Burze z gradem mogą zniszczyć Wam samochód

Ostrzeżenie dla 6 województw. Burze z gradem mogą zniszczyć Wam samochód Źródło: wikimedia.org/Ziemor z polskiej wikipedii

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed potężnymi siłami natury, które tej nocy mają wywołać spustoszenie na ogromnych połaciach Polski. Jak się okazuje, przez nasz kraj sunie właśnie silny front burzowy, które kolejne polskie miasta zmienia w zalane wodą i gradem opuszczone zabudowania.

Nikt nie wątpi, że ten piątkowy wieczór wcale nie sprzyja aktywności na zewnątrz. Jazda rowerem czy spacer zostały pokrzyżowane przez niszczycielskie siły natury, które dały o sobie dzisiaj znać. Przez Polskę przewija się bowiem silny front burzowy, który dał o sobie znać w kolejnych miejscowościach. Te obecnie walczą ze strugami deszczu i gradu. Wielu Polaków zaskoczonych jest, jak możliwe, że tak słoneczny i ładny dzień zmienił się w taką nawałnicę.

Burza nad niemal całą Polską

Zaczęło się na południu Polski, gdzie w deszczu i gradzie znalazły się Kraków, Wrocław, a następnie także i Łódź. Komórki burzowe, które pojawiły się w województwach południowej Polski szybko się rozrosły i zaczęły przesuwać na północ. - Zgodnie z prognozami pojawiły się komórki burzowe które bardzo szybko się rozrastają. Wędrują w kierunku północno-wschodnim. Jedna strefa obejmuje Podkarpacie druga, większa, Jurę i Małopolskę - czytamy na meteoprognoza.pl. Sprawa jest jednak naprawdę poważna. Ostrzeżenia, co do zagrożenia, jaki niosą ze sobą burze, wydało już IMGW. Dla województw lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego i lubelskiego wydano ostrzeżenia 1. stopnia. Obecnie najmocniejsze z burz występują w południowej części województwa łódzkiego i sięgają aż do zachodnich granic województwa świętokrzyskiego. Są one tak silne, że zagrożone są nawet samochody, które nie są zabezpieczone przed opadami. Auta mogą zostać zniszczone w nawałnicy gradu, jaki sypie się z nieba. Niestety, wygląda na to, że burze nie tylko nie stracą w najbliższym czasie na sile, ale co więcej - będą się przemieszczać. Dlatego IMGW ostrzega, żeby na baczności miał się cały kraj, gdyż może dojść do takiej sytuacji jak w Koninie, gdzie miasto dosłownie tonie w nawałach wody lejącej się z nieba.ZOBACZ TAKŻE:
1. Koszmar w polskim mieście. Mieszkańcy błagają: Pomóżcie nam, umieramy 2. Przerażające zdjęcia z dużego polskiego miasta. To czeka również resztę kraju źródło: gazeta.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News