Kolejne dni będą niebezpieczne. Pojawiły się oficjalne ostrzeżenia, lepiej się przygotować

Kolejne dni będą niebezpieczne. Pojawiły się oficjalne ostrzeżenia, lepiej się przygotować Źródło: Pikio.pl

Ostrzeżenia obejmują część kraju i dotyczą zjawiska, które dla wielu osób może być niebezpieczne. Niestety sytuacja nie polepszy się w najbliższym czasie i należy przygotować się na spore utrudnienia. Wiele osób może w związku z tym zagrożeniem nie czuć się najlepiej. Ostrzeżenie powinno dotrzeć do konkretnych grup mieszkańców wskazanych przez ekspertów regionów.

Ostrzeżenia dotyczą głównie zachodniej części Polski, lecz wszyscy powinniśmy być gotowi na to, że w najbliższych dniach nie będziemy mogli swobodnie odetchnąć. Eksperci nie pozostawiają co do tego wątpliwości. Koniecznie trzeba zapoznać się z wydanym komunikatem. 

Eksperci wydali pilne ostrzeżenie, wcześniej głos zabrało ministerstwo

Ostrzeżenie wydane przez Instytut Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej jest poważne. Ostatnie dni dla nikogo nie były łatwe, ale obecnie szczególnie jeden region w kraju nie może cieszyć się choćby lekką zmianą. Niestety upały nie mają zamiaru jak na razie odpuścić. Głos, w związku z zagrożeniem, zabrało nawet Ministerstwo Zdrowia, które zwróciło się do Polaków o odpowiednie zachowania, gdyż w przeciwnym wypadku sytuacja może okazać się niebezpieczna. Szczególnie osoby starsze czy mające problemy z układem krążenia powinny zwrócić większą uwagę na ostrzeżenie wydane przez IMGW. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Jeden region jest szczególnie zagrożony

Synoptycy IMGW zdecydowali się wydać ostrzeżenie dla regionów znajdujących się w dwóch województwach: lubuskim i dolnośląskim. O ile województwo lubuskie objęte jest alertem całościowo, tak na Dolnym Śląsku w związku z wysoką temperaturą zagrożeni są mieszkańcy powiatów: zgorzeleckiego, bolesławieckiego, polkowickiego, głogowskiego, górowskiego, trzebnickiego, milickiego, wrocławskiego, średzkiego, wołowskiego, lubińskiego, legnickiego oraz zamieszkujący Wrocław oraz Legnicę. Ostrzeżenie wydane zostało w związku z wysokimi temperaturami, przewiduje się, że w dzień termometry wskażą od 29 do 31 stopni Celsjusza. Noc nie przyniesie wytchnienia, gdyż temperatura spadnie wtedy do jedynie 16 stopni.

Dzisiaj grzeje: 1. Druzgocąca wiadomość z samego rana, kondolencje spływają ze wszystkich stron. Lekarze byli bezradni, nie żyje uwielbiany gwiazdor

2. Pilne ostrzeżenie GIS. Salmonella wykryta w popularnej przyprawie, która gości w prawie każdej kuchni

3. Premier Morawiecki właśnie potwierdził. Kolosalna i nagła zmiana dla wielu Polaków

Upały od jakiegoś czasu są głównym zmartwieniem mieszkańców zachodniej części kraju

Chociaż wysokie temperatury odnotowywane są w całym kraju, to właśnie zachodnie województwa najczęściej obejmowane są alertami IMGW. Tym razem ostrzeżenia ogłoszone przez synoptyków obowiązują od godziny 13 w czwartek do piątku do godziny 14. Pamiętajmy, aby w tym czasie regularnie pić wodę i nie wystawiać się na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z ostatniej chwili: Jest ostateczna decyzja MEN w sprawie uczniów. Właśnie przekazano informacje
  2. Od dzisiaj obowiązuje rozszerzony zakaz. Dotyczy terytorium Polski
  3. TVP przekazało tragiczne informacje. Ciężko uwierzyć, że nie żyje
  4. Mamy potwierdzenie, koronawirus w PKP. Sanepid pilnie szuka pasażerów popularnej trasy
  5. Niewyobrażalnie przerażające jakich rzeczy dokonywali rodzice z księdzem. "Płakałam i prosiłam, żeby mnie nie krzywdzili"

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News