ostrzeżenia IMGW oblodzenie
pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 8 Stycznia 2021

Zaczęło się dokładnie od 18:00. Ostrzeżenia pierwszego stopnia wprowadzone w prawie całej Polsce

Ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej obowiązują od godziny 18.00 niemalże w całej Polsce. Przez całą noc na drogach będzie bardzo niebezpiecznie. Znaczny spadek temperatury spowoduje oblodzenie.

W piątek 8 stycznia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem na drogach oraz chodnikach. W ciągu nocy będzie bardzo niebezpiecznie, w związku z czym należy zachować wszelką ostrożność.

Ostrzeżenia IMGW dla większości kraju. Na drogach pojawi się oblodzenie

Dzisiejszej nocy niemalże w całej Polsce mogą pojawić się poważne problemy na drogach. Choć nie jest to jeszcze uderzenie zapowiadanej od jakiegoś czasu „bestii ze Wschodu”, temperatury ujemne nie odpuszczą. Początek weekendu zapowiada się dość niebezpiecznie.

Początkowo ostrzeżenia IMGW obowiązywały dla 10 województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, łódzkiego, podlaskiego oraz lubelskiego. Niedawno dane zostały zaktualizowane.

Zgodnie z najnowszymi informacjami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, niebezpiecznie będzie również na ulicach województw: opolskiego oraz częściowo dolnośląskiego.

Nieoficjalnie nie żyje co najmniej 50 osób, ofiar może być więcej. Wielka katastrofa za granicą, samolot spadł do morzaNieoficjalnie nie żyje co najmniej 50 osób, ofiar może być więcej. Wielka katastrofa za granicą, samolot spadł do morzaCzytaj dalej

Drogi pozostaną śliskie od piątkowego wieczoru do soboty rano. W większości regionów alerty wygasną o godzinie 9.00 rano, nielicznie - dopiero o 10.00. Powodem tworzenia się śliskiej nawierzchni są niskie temperatury w połączeniu ze wcześniejszymi opadami deszczu, deszczu ze śniegiem, a także mokrego śniegu.

-Aktualizacja ostrzeżeń przed oblodzeniem: ślisko będzie również na południowym zachodzie Polski. Spadek temperatury będzie sprzyjał zamarzaniu mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu- czytamy w najnowszym komunikacie IMGW na Twitterze.

Dotychczasowe opady nie stopią się tak, jak działo się to do tej pory. Do Polski napływa bowiem coraz zimniejsze powietrze, które sprawi, że ujemne temperatury pozostaną z nami na dłużej. Na dużym obszarze Polski mróz będzie utrzymywał się nawet przez całą dobę, ostrzega portal Twojapogoda.pl.

Coraz bardziej niebezpieczna staje się sytuacja w Karkonoszach. Jak wynika z informacji RMF FM, obowiązuje tam już drugi stopień zagrożenia lawinowego. Po 24-godzinnych opadach śniegu, na szlakach pojawiają się oblodzenia i zaspy, należy liczyć się również z ograniczoną widocznością.

Ostrzeżenia IMGW

Źródło: Twitter IMGW-PIB METEO POLSKA (twitter.com IMGWmeteo)

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: RMF FM, Meteo IMGW, Wirtualna Polska, Twoja Pogoda

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News