Kaczyński przed wyborami samorządowymi mógł się obawiać ich wyników. Wszystko wskazywało na to, że będzie to zacięta walka, a najciężej będzie w Warszawie. Mówili: „To j*bnie”. Teraz jest już wszystko jasne.

Kaczyński Jarosław to Polski postrach – takim wierszykiem niektórzy jego przeciwnicy w internecie próbowali przekonać obywateli do głosowania na każdego, tylko nie na Prawo i Sprawiedliwość. Byli bezlitośni w komentarzach dla prezesa i osób, które startowały w wyborach z list Zjednoczonej Prawicy.

To nie przy urnach, a w Internecie była największa wojna pomiędzy PiS a Koalicją Obywatelską i innym partiami. W czasie kampanii i ciszy wyborczej ludzie spierali się, kto może wygrać w tych wyborach i na kogo trzeba głosować. Nie obyło się także bez wulgarnych wpisów.

Pod jednym z postów Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze wywołała się dyskusja. Jeden z komentujących nie szczędził mocnych słów. Napisał:

– Lepiej przygotujcie owce na porażkę w niedzielę, bo sondaże macie cieniutkie #ToJebnie – napisał jeden z internautów.

I faktycznie wiele osób sądziło, że dla Prawa i Sprawiedliwości te wybory będą porażką. Sam Jarosław Kaczyński mógł się bać o wyniki swojej partii. Sondaże jednak są nieubłagane. Mówiły one o sporej przewadze partii Kaczyńskiego w tych wyborach i sprawdziły się one w sporej większości.

Kaczyński niezadowolony z Warszawy

W Warszawie się nie udało, ale w Sejmikach to PiS dominuje. Zapowiadali, że chcą przejąć chociaż połowę kraju. I tak się stało: w 9 województwach przewagę zdobyło Prawo i Sprawiedliwość. Wyniki wyborów mówią o 32,3% głosów oddanych na Zjednoczoną Prawicę. Koalicja Obywatelska zdobyła tylko 24%. Na trzecim miejscu jest PSL z wynikiem ponad 16%.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W jakim stanie jest polska demokracja? Ten raport NIE POZOSTAWIA ZŁUDZEŃ!

W miastach PiS nie wygrał. W Warszawie wybory zdominował Trzaskowski z wynikiem 54,1%. Patryk Jaki zdobył tylko 30,9% głosów. W Krakowie, drugim najważniejszym mieście będzie druga tura, tam walka będzie naprawdę zacięta. Katowice to jedno z nielicznych miast gdzie wygrał kandydat Zjednoczonej Prawicy.

Bastionem Prawa i Sprawiedliwości jest oczywiście Podkarpacie, tam na pewno partia ma zdecydowaną większość głosów. Ostatecznie wyniki poznamy za kilka dni, gdyż zliczenie wszystkich głosów i poznanie ostatecznej frekwencji na pewno chwilę potrwa.

Teraz Internauci mają wielkie pole do popisu. Jesteśmy już po wyborach i za chwilę będzie można zobaczyć wiele internetowych memów. Czekamy także na pierwsze działania wybranych przez nas polityków. Miejmy nadzieję, że wywiążą się ze swoich obietnic wyborczych i nie zawiodą naszego zaufania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. To KONIEC! Mamy oficjalne oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego po wyborach
  2. Cała Europa nie może uwierzyć! Znamy wstępne wyniki wyborów w Polsce
  3. Skandal! Zbezczeszczono grób sędziego Trybunału Konstytucyjnego
  4. Niewiarygodne! Znak zodiaku powie Ci jakiego psa potrzebujesz
  5. Ile zarabia Dorota Gardias? Zarobki są niebotyczne

Co nam dało 500 plus? 8 zaskakujących efektów