Jerzy Owsiak, prezes zarządu fundacji WOŚP umieścił na Facebooku ostry wpis skierowany do prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego. Dotyczy on gospodarowania pieniędzmi podatników. 

Powodem tak ostrej reakcji Owsiaka, jest fakt, że wg. niego Telewizja Polska unika relacjonowania charytatywnych działań WOŚP z premedytacją, sprzeniewierzając w ten sposób pieniądze podatników. Podkreślił też, że pieniądze, które zbiera na pomoc potrzebującym są społeczne i pod żadnym pozorem publiczne.

– Powtarzam, społeczne, bo sam to mylę i często używam słowa – publiczne. Publicznymi są wydatki z naszych podatków, publiczna jest służba zdrowia. Publiczna jest telewizja. Ta, która mimo naszego zaproszenia na dzisiejszą konferencję prasową nie dojechała. Nie dojechała, bo może była w Opolu, może w Kielcach, ale ja myślę, że świadomie, z zimną krwią i bez żadnego uzasadnienia, skreśliła działalność Fundacji WOŚP ze swoich relacji  – czytamy w poście Owsiaka.

Nie jest to koniec pretensji Jerzego Owsiaka wobec Jacka Kurskiego. W dalszej części postu zaznaczył, iż sam jest płatnikiem abonamentu, i nie puści sprawy płazem.

– Panie Kurski, jest pan oszustem medialnym i w sposób karygodny dysponuje Pan moimi pieniędzmi na TVP.

Nie boi się też ewentualnego procesu o zniesławienie, gdyż wg. niego atak na prezesa TVP jest uzasadniony –  „sprzeniewierzył jego pieniądze z podatku na telewizję”.

źródło: dziennik.pl

 

...

Zobacz również