Środowiska kobiece, które aktualnie skupiają się na walce z pomysłem zaostrzenia prawa antyaborcyjnego nagrały teledysk, w którym w ostry sposób krytykują polityków. 

W ubiegłym tygodniu głosami obozu władzy oraz części opozycji do dalszych prac w sejmowych komisjach przeszedł wywołujący wiele kontrowersji projekt ustawy całkowicie zakazujący aborcji oraz karzący kobiety, które dopuszczą się zabiegu przerwania ciąży.

W całym kraju oraz w sieci środowiska kobiece wyrażają swój protest. Odbyło się już kilka manifestacji w ramach tzw. „czarnego protestu”. Na przyszły tydzień jest także zaplanowany ogólnokrajowy protest, który – na wzór sławnego protestu islandzkich kobiet w latach 70. ubiegłego wieku – będzie polegał na tym, że kobiety w całym kraju wezmą sobie wolne od swoich domowych obowiązków czy pracy – po to żeby pokazać jak duże znaczenie mają kobiety w społeczeństwie i że nie można ich zdania ignorować.

W sieci natomiast pojawił się teledysk, w którym przedstawicielki środowisk kobiecych w ostry sposób krytykują polityków, czyli tych od których zależy w szczególności czy ustawa wejdzie w życie i w jakiej formie.

#czarnyprotest from Angela Cekin on Vimeo.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

bh

...

Zobacz również