Reformy, które od jakiegoś czasu proponuje Prawo i Sprawiedliwość, wywołują ogrom kontrowersji. Bardzo chętnie komentują je więc członkowie partii opozycyjnych poprzez bezpośrednie wypowiedzi w mediach, czy też krótkie spoty. Nikt nie spodziewał się jednak, że krytyka pomysłów rządu, będzie kiedyś tak bezpośrednia, jak w najnowszym filmiku udostępnionym przez przedstawicieli PO.

Spot nawiązuje bezpośrednio do reformy edukacji proponowanej obecnie przez Prawo i Sprawiedliwość. Politycy opozycji sądzą bowiem, że partia rządząca w czasie podejmowania bardzo istotnych decyzji nie liczy się z opiniami specjalistów oraz zwykłych obywateli.

– Obywatele, rodzicie, nauczyciele, uczniowie, eksperci i opozycja – to właśnie ich zlekceważyła PBS – podpisali przedstawiciele Platformy Obywatelskiej spot, który opublikowali na Twitterze.

Członkowie partii dodali także, iż w ich opinii obecna postawa PiS wiąże się z bezpośrednim łamaniem obietnic wygłoszonych z mównicy sejmowej. Poza tym całkowicie nie zgadzają się z samym kształtem nowej podstawy programowej oraz ogółem zmian w szkolnictwie, dlatego też świadomie nazywają je „deformacją”.

Jak Kaczyński zaczynał karierę zawodową? Nie zgadniesz! Pierwsze prace polityków

 

...

Zobacz również