Ostatnia sobota była ważnym dniem dla dwóch, największych polskich partii. PiS i PO musiały tego dnia rywalizować o uwagę dziennikarzy i publiczności. Druga z wymienionych starała się konkurować spotem, zniechęcającym do płacenia abonamentu. Przy okazji wywołała spory skandal.

1-ego lipca odbyły się kongres krajowy PiS i rada krajowa PO. Dziennikarze musieli więc dzielić uwagę między te dwa wydarzenia a partie rywalizować o uwagę. Platforma Obywatelska sięgnęła w tym kontekście po ciężką broń – kontrowersyjny spot, uderzający w TVP.

Film otwierają fragmenty programów emitowanych przez państwową telewizję. PO w spocie wytyka jej manipulację. Widzimy m.in. zdjęcie Marszu Wolności przedstawiane przez TVP, na którym widać parudziesięciu uczestników manifestacji, zestawione z drugim zdjęciem, na którym są ich.. tysiące.

Z tym, że TVP pod rządami Jacka Kurskiego, kreuje pewien, konkretny obraz rzeczywistości, zgadza się wiele osób, również tych z prawicy. Jednak dla większości odbiorców spotu PO skandaliczna okazała się jego końcówka. Dokonano w niej porównania Jacka Kurskiego z.. Józefem Goebbelsem!

Dla wielu internautów porównanie szefa TVP z głównym propagandzistą III Rzeszy, jest zdecydowaną przesadą.

Czyli od dzisiaj politycy PO rzeczywiście zaczną bojkotować TVP? Bo przecież chodzić do „goebbelsowskiego ” medium nie wypada – skomentowała sprawę dziennikarka TVP, Dominika Cosic.

...

Zobacz również