Wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński w bardzo kontrowersyjny sposób odniósł się do krytyki Donalda Tuska wobec głośnych słów Beaty Szydło w Auschwitz-Birkenau. Według polityka PiS szef Rady Europejskiej stał się… „niemieckim popychadłem”. Komentarz ten wywołał niemały skandal w internecie.

– Donald Tusk, który dzisiaj w mojej opinii, a szczególnie po tych słowach w odniesieniu do premier polskiego rządu, jest takim niemieckim popychadłem, który zareagował tak nerwowo i alergicznie na te słowa – powiedział Brudziński w wywiadzie dla TVP Info. Odniósł się w ten sposób do komentarza opublikowanego przez szefa Rady Europejskiej, w którym skrytykował on działania polskiej premier.

– Tusk zareagował w ten sposób być może dlatego, że premier w swoim wystąpieniu odwołała się do tego, kto to piekło na ziemi zgotował, nazywając zbrodniarzy wprost niemieckimi nazistami, nie jakimiś ponadnarodowym towarzystwem, tylko mówiąc wprost, że to Niemcy. Człowiek, który stojąc na czele Rady Europejskiej powinien być poza sporem wewnętrznym w Polsce, w sposób tak wyjątkowo paskudny atakuje polską premier – dodał wicemarszałek. Tak jak wcześniej słowa Beaty Szydło, tak teraz komentarz Joachima Brudzińskiego stał się podstawą do wielu kłótni i kontrowersji na portalach społecznościowych. Nikt nie spodziewał się chyba bowiem po polityku aż tak bezpośredniej, niedyplomatycznej reakcji.

Zobacz również