Ostre słowa Viktora Orbana: Bruksela stała się niewolnicą utopii

Ostre słowa Viktora Orbana:  Bruksela stała się niewolnicą utopii

Zdaniem premiera Viktora Orbana, Europa powinna pożegnać się z ideą federalizmów. Według przywódcy Węgier, nasz kontynent nie powinien się liczyć z ruchami, które postulują dezintegracje państw narodowych.

- Europa nie zdołała zrealizować swoich wielkich celów, np. doprowadzić do tego, by euro stało się obok dolara jedną z walut rezerwowych, ani też zbudować polityki bezpieczeństwa - powiedział Orban Donald Trump zadeklarował w swym przemówieniu, że USA "będą dążyć do przyjaźni i dobrej woli z narodami świata". - Czynimy to jednak ze świadomością, że prawem każdego narodu jest stawianie swych interesów na pierwszym miejscu – powiedział. - Otrzymaliśmy z najwyższego miejsca na świecie pozwolenie, byśmy także my mogli stawiać samych siebie na pierwszym miejscu. To wielka sprawa, wielka wolność i wielki prezent - dodaje

-  Nie byłoby rozsądne, gdyby Europa ingerowała siłę i jednocześnie nie zauważała możliwości, jakie stwarza Rosja. Do tego Europa potrzebuje jednak większej pewności siebie i kontynent powinien być zdolny obronić się militarnie bez zewnętrznej pomocy; ten drugi warunek nie został jeszcze spełniony – podkreślił Orban.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News