Emocje wokół sytuacji migracyjnej w Europie sięgają zenitu. Polak mieszkający 27 lat w Skandynawii postanowił podzielić się swoją opinią na temat życia w sąsiedztwie muzułmanów. Trzeba podkreślić, że to tylko jego subiektywne zdanie, aczkolwiek warto się z nim zapoznać. 

– Mieszkałem 23 lata w Szwecji, mieszkam od 4 lat w Norwegii (jestem nadal obywatelem polskim) słuchałem wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego i mówię: to wszystko jest PRAWDA, to co mówi ten człowiek o Szwecji jest prawda…. czy komuś się to podoba czy nie….. bez względu na Twoje nastawienie, przekonania polityczne itd  taką przedmową pewien Polak na emigracji zaczął swój długi wywód na temat realiów życia w sąsiedztwie ze społecznością muzułmańską. Nie obyło się także bez odniesień ideologicznych i prognoz.

– Jest nas w Skandynawii cała masa…… język polski w Norwegii jest drugim największym językiem tego kraju i mimo, że jest nas tak wielu, my szanujemy ten kraj, bo jesteśmy w nim gośćmi……. Pogadajcie z Polakami którzy tu mieszkają…. nie słuchajcie telewizji, bo TV powie Wam to, co będą chcieli byście usłyszeli….. nic więcej – przekonuje autor.

Polak opisuje jak zachowanie muzułmanów odbiega od znanych nam norm współżycia społecznego:

– Są miejsca w Szwecji gdzie nie oficjalnie obowiązuje szariat, gdzie ludzie boją się wychodzić na ulice, a kiedyś można tam było wychodzić z domu nie zamykając drzwi na klucz, dziś staruszki boją się własnego cienia(…) Są miejsca gdzie np. na basen chłopcy nie mogą chodzić z dziewczynkami, gdzie muslimi ubierają się w żółte bezrękawniki i chodząc po mieście nagabują dziewczyny by się tak „bezwstydnie” nie ubierały (…) Gdy kiedyś pomagałem Szwedowi wypchnąć samochód z zaspy śniegu i przez to zablokowałem na chwilę ruch uliczny, pomagali również Szwedzi, wtedy podjechał samochód pełen muslimów którzy grozili, że jeśli się nie usuniemy, to oni się ze mną i nimi rozprawią za pomocą noży.

Ile razy stawałem w obronie starszych ludzi, kobiet, dziewczynek które wieczorami czekając na przystanku były wyzywane i opluwane przez muslimów, tych przypadków bym nie zliczył. Ile razy mi grozili, że mnie zabiją. Oni są wręcz nieprzyzwoicie mili, gdy są sami, lub gdy jest ich mało, ale gdy jest ich więcej to zrywa im po prostu dekle……..”

Twórca tekstu zwraca uwagę na niesprawiedliwości społeczne ludzi pracujących i bezrobotnych, wśród których jest właśnie dużo muzułmanów:

– Mieszkam prawie 27 lat w Skandynawii, najpierw bylem zwykłym robotnikiem, teraz pracuję w biurze i jeżdżę po różnych budowach….. gdy pytam ilu muslimów tu pracuje zawsze dostaję tą samą odpowiedz ZERO…….. 27 LAT W SKANDYNAWII I JESZCZE NIE SPOTKAŁEM MUSLIMA NA BUDOWIE WIĘC PYTAM: JAK NIBY CI LUDZIE MAJĄ NAPĘDZAĆ NASZĄ GOSPODARKĘ????????”

W końcówce tekstu czytamy porywającą odezwę do Polaków:

– Zejdzie na ziemię, na naszą czarną prawdziwą ziemię i spójrzcie co TAK NAPRAWDĘ SIĘ DZIEJE…. OTWÓRZCIE OCZY ZANIM MY ZNAJDZIEMY SIĘ TAM GDZIE DZIŚ JEST FRANCJA, SZWECJA, NIEMCY. (…) Przyjmujmy….. chrześcijan (mają naprawdę podobną mentalność do naszej i są prześladowani), Żydów, Latynosów, Chińczyków…… ogólnie Azjatów…… ALE NA MIŁOŚĆ BOSKĄ NIE MUZUŁMANÓW…. MUZUŁMANÓW NIECH PRZYJMUJĄ MUZUŁMANIE ! ! ! ! ! ! !”

Znalazły się także zapisy pesymistycznej prognozy:

– Odnoszę wrażenie, że europejscy politycy i dziennikarze wleźli już tak wysoko po szczeblach kariery, że już nie widzą, co dzieje się, na ziemi…………. i znów wróci nazizm, masowe mordowanie tym razem przez muzułmanów. (…) Nikt tego nie chce.

Autor jednym zdaniem próbuje wytłumaczyć co jest przyczyną wrogiego nastawienia imigrantów z państw arabskich:

– Muzułmanie nas nienawidzą, za inną religię, za sukces cywilizacyjny, za sukces finansowy i żeby usprawiedliwiać swoje skandaliczne zachowanie i stosunek do nas nazywają nas niewiernymi. 

 

...

Zobacz również