Ostra pyskówka Kukiza z Jakim. "Kukiz broni niemieckich interesów!" vs "Jaki załatwia posady rodzinie"

Ostra pyskówka Kukiza z Jakim. "Kukiz broni niemieckich interesów!" vs "Jaki załatwia posady rodzinie" Źródło: fot. wikimedia / Marcin Rol / Silar

Z niepozornej na pierwszy rzut oka sprawy przyłączenia małej miejscowości do Opola, na jednym z portali społecznościowych wywiązała się ostra pyskówka pomiędzy politykami. Paweł Kukiz stanął w szranki z wiceministrem sprawiedliwości Patrykiem Jakim. 

Większość mieszkańców małej miejscowości Dobrzeń nie zgadza się na przyłączenie jej do Opola. Ich opór jest tak duży, że część z nich wszczęła w tej sprawie protest głodowy. Po ich stronie stanął również Paweł Kukiz.

Po drugiej stronie barykady znalazł się wiceminister sprawiedliwości, który czynnie lobbuje za powiększeniem granic Opola.

Wiceminister Jaki za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych zaatakował Kukiza w ostry sposób.

 - Przykra sprawa. Paweł Kukiz po stronie Mniejszości Niemieckiej. Dziś razem z posłem Mniejszości Niemieckiej i innymi politykami MN do Dobrzenia przyjechał P.Kukiz, który opowiedział się za tym aby tereny z Elektrownią Opole pozostały na obszarach zarządzanych przez polityków Mniejszości Niemieckiej. Przykre - napisał Patryk Jaki.

Na odpowiedź Kukiza długo nie trzeba było czekać. Zadał Jakiemu serię pytań dotyczących rzekomego nepotyzmu jaki ma uprawiać wiceminister w rządzie PiS.

 - 1. Wspierał Pan (m.in. finansowo) swojego kolegę Arkadiusza Wiśniewskiego w kampanii prezydenckiej w mieście Opole? 2. Wiśniewski po zwycięstwie mianował Pańskiego Ojca wiceprezesem spółki Wodociągi i Kanalizacja a po objęciu przez Pana funkcji wiceministra Pański Ojciec został prezesem WiK? 3. Marcin Rol to Pański kolega, który po objęciu przez Pana funkcji ministerialnej dostał posadę członka rady nadzorczej spółki Śląski Rynek Hurtowy? - odparował atak Jakiego Kukiz.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News