Stefan Niesiołowski należy do grona najbardziej kontrowersyjnych posłów na Sejm i polityków w ogóle. We wtorkowym wystąpieniu w parlamencie skrytykował rząd Prawa i Sprawiedliwości i jego podejście do sprawy autonomicznego przyjmowania uchodźców przez samorządy regionalne.

Niesiołowski wstąpił na mównicę sejmową z wnioskiem formalnym o udzielenia informacji w sprawie blokowania samorządowych inicjatyw przyjmowania uchodźców przez rząd Beaty Szydło.

Poseł z ramienia Unii Demokratów Europejskich w swoim przemówieniu stwierdził, że obecny rząd konsekwentnie odmawia pomocy ludziom dotkniętym wojną i biedą.

Dzisiaj jest międzynarodowy dzień uchodźcy. Niektóre samorządy w Polsce, np. w Bydgoszczy i Sopocie godzą się na przyjmowanie uchodźców. Dlaczego im w tym przeszkadzacie? – pytał z mównicy sejmowej Stefan Niesiołowski.

Polityk zażądał zwołania Konwentu Seniorów w celu wyjaśnienia sprawy ingerencji rządu w politykę samorządów. Nazwał też słowa Beaty Szydło z Oświęcimia „niegodnymi człowieka”.

Kończąc odniósł się do posłów PiS, którzy okrzykiwali mu się, gdy przemawiał.

Ciszej panie Jenot, ciszej panie Katarzyno Wielka, ty pisowski nieuku – zakończył swoje przemówienie poseł UED

Zwrócił się w tych słowach m.in. do Marka Suskiego.

https://youtu.be/CeKGaWDMbbQ

źródło: wp.pl

...

Zobacz również