Podczas audycji dziennikarz Jacek Żakowski w mocnych słowach skrytykował prezydenta Andrzeja Dudę, który w swoim przemówieniu 11 listopada apelował o wspólną prace w związku ze zbliżającymi się obchodami 100. rocznicy niepodległości.

Andrzej Duda podczas uroczystości 11 Listopada wyraził swoją nadzieje we współprace przy okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

–  Wierzę, że może już w 2017, ale przede wszystkim 2018 r. moglibyśmy razem pójść ku czci niepodległej, suwerennej Polski – powiedział prezydent.

Zdaniem Żakowskiego taka współpraca stanowi duży problem, w związku z zamieszaniem w okół sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

– Bardzo trudno by było dziś wspólnie obchodzić Święto Niepodległości. W odczuciu dużej części społeczeństwa pan prezydent jest przestępcą, ponieważ nie powołał – zgodnie z Konstytucją – sędziów, których powinien powołać […] Dla dużej części polityków to bariera. Co innego RBN, a co innego czczenie niepodległości z kimś, kto ją niszczy – powiedział publicysta.

Publicysta odniósł się do posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego, które we wtorek zostało zwołane przez prezydenta Andrzeja Dudy. Spotkanie dotyczyło lipcowego szczytu NATO w Warszawie. Uczestniczyli w także przedstawiciele opozycyjnych partii.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

...

Zobacz również