Zza oceanem są publikowane jedne z ostatnich sondaży badających podział poparcia pomiędzy kandydatami startującymi w wyścigu o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wszystko wskazuje na to, że już za niecały tydzień możemy być świadkami niemałej niespodzianki. 

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych odbędą się już za niecały tydzień. 8 listopada miliony Amerykanów pójdzie do urn wyborczych i wybierze nowego prezydenta swojego kraju.

Do tego czasu kampania prezydencka najprawdopodobniej jeszcze bardziej się zaostrzy, na światło dzienne zapewne zostaną wytoczone ostatnie działa w jakie uzbroiły się sztaby Hillary Clinton i Donalda Trumpa.

Wszystko jednak wskazuje, że jak na razie lepiej radzi sobie w politycznej walce sztab republikańskiego kandydata, którego notowania wzrosły do tego stopnia, że wysunął się na prowadzenie.

W jednym z ostatnich sondaży jakie pojawią się przed 8 listopada, przeprowadzonym przez Langer Research Associates, Donald Trump uzyskał 46% poparcia. Prowadząca dotychczas w większości sondaży Hillary Clinton, która ostatnimi czasy musi się tłumaczyć z szeregu afer uzyskała 45% głosów badanych.

Różnica może wydawać się niewielka, jednak jeśli spojrzy się jednocześnie na odsetek osób entuzjastycznie nastawionych do kandydatów to możemy zaobserwować pewną tendencję, która sztab kandydatki demokratów raczej nie zadowala. Mianowicie w ciągu miesiąca odsetek wyborców nastawionych entuzjastycznie do Hillary Clinton spadł z 52% do 43%, podczas gdy w przypadku Donalda Trumpa wzrósł on z 49% do 53%.

Jeśli takie nastroje utrzymają się w amerykańskim społeczeństwie, to 8 listopada możemy być świadkami ogromnej niespodzianki, ponieważ do tej pory większość ekspertów stawiała raczej na Hillary Clinton.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh, źródło: Washington Post / ABC News / onet

...

Zobacz również