Ostatnie słowa Kazimierza Kutza. Kaczyński będzie wściekły

Ostatnie słowa Kazimierza Kutza. Kaczyński będzie wściekły Źródło:

Ostatnie słowa Kazimierza Kutza skierowane były przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu? Tak twierdzą znani, którzy rozmawiali z Kutzem krótko przed jego śmiercią.

Ostatnie słowa Kazimierza Kutza mocno poruszyły związanych z nim ideowo ludzi mediów i sztuki. 89-letni reżyser, były poseł i senator, jeden z założycieli Stowarzyszenia Filmowców Polskich, współorganizator I Kongresu Kultury Polskiej, internowany w stanie wojennym, kawaler orderu Ecce Homo i Krzyża Komandorskiego Odrodzenia Polski w swoich ostatnich słowach wyraźnie pokazał, że do samego końca los Polski leżał mu na sercu.

Ostatnie słowa Kazimierza Kutza to apel do polityków

W mediach społecznościowych odejście Kutza było szeroko komentowane przez różne postacie ze świata polityki i mediów. Na Twitterze Kutza żegnali między innymi Donald Tusk czy Kamil Durczok. Swoje kondolencje składał również Tomasz Lis, który określił reżysera mianem wielkiego artysty, wielkiego Ślązaka i wielkiego patrioty. Oprócz Lisa śmierć Kutza skomentowała Maria Nurowska, pisarka i felietonistka, a także zajadła przeciwniczka rządów ekipy Jarosława Kaczyńskiego. Nurowska zdradziła, że w ich ostatniej rozmowie słynny reżyser miał do niej gorącą prośbę. - Jak nie zdążę, macie obalić tych drani - miał powiedzieć Nurowskiej. Kutz dał tym samym wyraz swojej silnej antypatii do partii rządzącej i jej lidera, Jarosława Kaczyńskiego.

Działalność polityczna wybitnego reżysera

Antypatia Kutza do Kaczyńskiego nie może dziwić tych, którzy znają polityczną drogę reżysera. Kutz był mocno zaangażowany przede wszystkim na rzecz Górnego Śląska, z którym był mocno związany. Kilka lat temu wygrał nawet plebiscyt "Gazety Wyborczej" na najwybitniejszego żyjącego Ślązaka. DALSZY CIĄG ARTYKUŁU POD GALERIĄ Historia politycznej działalności Kutza jasno deklaruje go jako zdecydowanego przeciwnika "dobrej zmiany". W 1997 roku uzyskał mandat Senatora jako kandydat bezpartyjny, jednak z poparciem Unii Wolności. W 2005 roku popierał kandydaturę Włodzimierza Cimoszewicza w wyborach prezydenckich, natomiast w 2010 roku udzielił poparcia Bronisławowi Komorowskiemu. Później związał się z Platformą Obywatelską, z której wyszedł w 2011 roku w geście solidarności z wyrzuconym Januszem Palikotem. Następnie dostał się do Senatu jako kandydat niezależny i pełnił funkcję marszałka seniora Senatu VIII kadencji. Próbował swoich sił w wyborach do europarlamentu w 2014 roku na liście komitetu wyborczego "Europa Plus Twój Ruch", jednak bez skutku. W wyborach parlamentarnych w 2015 roku nie brał już udziału jako kandydat. ZOBACZ TAKŻE
  1. Kazimierz Kutz nie żyje. W zapomnieniu przegrał ze straszną chorobą.
  2. Na co zmarł Kazimierz Kutz? Wstrząsające doniesienia
  3. Donald Tusk w żałobie. Odeszła jego bliska osoba, nie może ukryć łez
  4. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
  5. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Potrafisz się dobrze zachować?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News