OSTATNIE nagranie Mackiewicza! 90 metrów przed szczytem

OSTATNIE nagranie Mackiewicza! 90 metrów przed szczytem

Jedna z najbardziej znanych francuskich telewizji opublikowała właśnie ostatnie nagranie Mackiewicza. Film nakręcono 90 metrów przed szczytem. 

Autorką nagrania jest Elisabeth Revol, Francuzka, która towarzyszyła Tomaszowi Mackiewiczowi w wyprawie na Nanga Parbat. Na filmie widać także Polaka, którego nie udało się uratować i został na górze na zawsze. Filmik został nakręcony około 90 metrów przed zdobyciem szczytu przez polsko-francuską parę wspinaczy górskich. Elisabeth nakręciła go w czwartek 25 stycznia o godzinie 17:15. Jak twierdzi kobieta, pół godziny później udało im się zdobyć szczyt. ZOBACZ TAKŻE: Mamy nagranie Revol i Mackiewicza z ataku na szczyt Nanga Parbat!

Revol publikuje ostatnie nagranie Mackiewicza

- Jest piąta. Może godzina do nocy. Chyba skończymy na dziś. Tomek nadchodzi. Ale jeszcze coś widać. Powinniśmy dotrzeć do szczytu. Pewnie już w ciemnościach. (...) Poddałam się urokowi miejsca. To było magiczne. Było ciemno, za to wiatr wiał na nas z tyłu. Przy całym podejściu byliśmy (od niego) chronieni. Dopiero na samej górze, powiało nam prosto w twarz". Kiedy Tomek znalazł się obok mnie, powiedział: Nie widzę twojej lampy. Ty jesteś zamazana. Wtedy uświadomiłam sobie, że zrobiło się naprawdę groźnie, bo jeśli on nie widzi... - powiedziała Francuzka na nagraniu. ZOBACZ TAKŻE: Wstrząsające! Revol zdradziła wreszcie DLACZEGO zostawiła Mackiewicza na śmierć Nagranie nie jest jednak dowodem, że Elisabeth Revol i Tomasz Mackiewicz zdobyli szczyt Nanga Parbat. Jednak relacja kobiety z wydarzeń na ośmiotysięczniku zaczyna powoli układać się w całość. Zdjęcie, które opublikowała francuska telewizja, a które zrobiła Elisabeth Revol, jest dowodem na to, że Polak był dużo wolniejszy od niej i była spory kawałek przed nim. To samo widać na nagraniu. ZOBACZ TAKŻE: Revol: „Media kłamią, Mackiewicz nadal ŻYJE” Tomasza Mackiewicza można zobaczyć w kilku miejscach nagrania, gdy stara się podążać za Francuzką.  
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News