Pożegnalny wpis Wałęsy. "To SB współpracowało ze mną"

Pożegnalny wpis Wałęsy. "To SB współpracowało ze mną"

Wałęsa po raz ostatni zabrał głos na wykop.pl w sprawie teczek TW Bolka. Były prezydent przenosi bowiem się na Facebooka. Poinformowała o tym Anna Domińska, szefowa gdańskiego jego biura: "Pan prezydent rozpocznie swoją aktywność na Facebooku w ciągu najbliższych kilku dni".

W jednym z ostatnich wpisów możemy przeczytać o tym, że "to nie Wałęsa współpracował z SB, a SB współpracowało z nim". Jak napisał były lider Solidarności, po przegranym strajku w 1970 roku miał szykować się do kolejnego - tego z roku 1980.

"Tak to Sb współpracowało że mną .Po przegranym strajku w 1970 r uratowałem i przygotowałem siebie jak i kadrówkę do rozegrania sierpnia 1980 r .a Sb i PRL rozwiązaliśmy .Więc kto osiągnął cel przy współpracy z kim".

@lechwalesa: Tak to Sb współpracowało że mną .Po p... W innym wpisie ze środy, Wałęsa napisał, że "problemem jego było i jest, że nie może ujawniać dążenia ze strategicznego punktu". Niżej zaś można przeczytać, że Wałęsa "nie chce kłamać, ale ujawniać też nie może". "Kręcę , mataczę, kluczę .Podaję sprzeczne informację .Tak to prawda Problemem moim było i jest, że nie mogę często ujawniać dążenia ze strategicznego punktu .Zawsze miałem określoną wizję, określony cel i dążyłem do jego realizacji .Od 1970 r stałem na czele dążeń do wolności z pomysłu ZZ. Nie chcę i nie mogę kłamać ,ale ujawnić też nie mogę ,Bo nie da się zrealizować po ujawnieniu więc pytany kluczę odpowiadam maskująco , to powoduje podejrzenia i błędne oceny". Wałęsa opisuje też w jaki sposób przygotowywał się do strajku od 1970 roku. Jego koncepcją miało być "zwycięstwo na bazie Związków Zawodowych". Dobra organizacja miała dać pewne zwycięstwo. Także "hamowanie pchających do bijatyk awanturników" miało pomóc w realizacji planu. Wałęsa zaznaczył, że "jeśli można tu dopatrywać się współpracy, to w tej koncepcji SB miało ten sam cel". "Przyszłe zwycięstwo widziałem na bazie ZZ w zakładach pracy i przez przygotowanie kadrówki do mądrego kierowania strajkiem i dalej w zależności od wielkości zwycięstwa . Hamowałem więc prowokatorów, pijaków i awanturników , pchających do bijatyk , strat i przegranej sprawy .Jeśli można tu dopatrywać się współpracy .To w tej koncepcji SB ze mną mieliśmy ten sam wspólny cel ." @lechwalesa: Nie chcę , ale muszę Kręcę , mataczę,... Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: tvp.info pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News