Ostateczny cios w ISIS? Zaczyna się operacja odbicia ich stolicy

Ostateczny cios w ISIS? Zaczyna się operacja odbicia ich stolicy Źródło: fot. flickr.com

Syryjskie Siły Demokratyczne wspierane przez Stany Zjednoczone rozpoczynają operacje odbicia Rakki, stolicy ISIS. W walkach oprócz wojska będą brały udział  kurdyjskie Ludowe Jednostki Samoobrony i syryjska opozycja.

Syryjscy dowódcy ogłosili podczas konferencji prasowej rozpoczęcie działań zbrojnych.Cała akcja nazywa się "Gniewny Eufrat", jej celem jest całkowite oswobodzenie miasta Rakki z rąk ISIS. Wsparcie powietrzne ma zapewnić amerykańskie lotnictwo. Specjalnie na potrzeby operacji zostało utworzone specjalne centrum dowodzenia.

W ubiegłym tygodniu amerykański dowódca gen. Stephen Townsend poinformował, że w skład sił wejdzie syryjska opozycja i kurdyjska milicja YPG. Syryjscy wojskowi podkreślili jednak, iż nie godzą się na udział w walce tureckich sił.

Według koalicjantów najważniejsze jest szybkie odcięcie Rakki, tak aby dżihadyści z Mosulu na północnym Iraku nie mieli szans dotarcia do miasta.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :
wk źródło:rp.pl Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News