Na to spotkanie opinia publiczna czekała od dawna. Po raz pierwszy od czasu zawetowania ustaw reformujących sądownictwo prezydent Andrzej Duda spotka się oko w oko z Jarosławem Kaczyńskim. Jedno jest pewne. Rozmowa nie będzie należała do najprzyjemniejszych.

Całe spotkanie owiane jest wyjątkową tajemnicą. TVP Info poinformowało jedynie, że do rozmowy dojdzie już dziś.

Miejsce spotkania, godzina oraz tematy rozmowy oficjalnie nie są znane. Naturalnym jest jednak to, że jednymi z głównych z omawianych kwestii będą zmiany wprowadzane przez prezydenta w ustawach o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Z pewnością zostanie również poruszony temat konfliktu głowy państwa z politykami Prawa i Sprawiedliwości takimi jak Antonii Macierewicz, czy sama premier. Przewiduje się, że Jarosław Kaczyński będzie żądał dymisji rzecznika prezydenta, Krzysztofa Łapińskiego, który stwierdził, że prezydent nie rozmawiał jeszcze o potencjalnych zmianach w rządzie z liderem partii rządzącej, tym samym kompletnie pomijając rolę Beaty Szydło w tej kwestii.

Eksperci nie mają złudzeń, że dzisiejsza rozmowa będzie kluczowa dla relacji głowy państwa z politykami Prawa i Sprawiedliwości. Ich zdaniem obecny konflikt albo zostanie rozwiązany podczas spotkania, albo jeszcze bardziej się zaostrzy.

źródło: Gazeta.pl

...

Zobacz również

Jak Kaczyński zaczynał karierę zawodową? Nie zgadniesz! Pierwsze prace polityków