Każda władza boi się protestów i rozruchów. W razie zamieszek do konfrontacji z tłumem oddelegowywana jest policja. Techniki pacyfikacyjne są nieustannie udoskonalane, a ta maszyna jest tego doskonałym przykładem.

Bezpośrednia walka z rozwścieczonym tłumem znajduje się zapewne na ostatnim miejscu listy ulubionych zajęć większości policjantów. Na szczęście dla mundurowych z pomocą przychodzi im technologia, która bez przerwy się rozwija. W Stanach Zjednoczonych powstał, oparty o mały spychacz wóz, który może położyć kres walce wręcz.

Wehikuł przedstawia wachlarz możliwości. Na jego przodzie znajduje się potężna metalowa i wysoka na kilka metrów ściana, która także może potroić swoją powierzchnię, poprzez rozłożenie się. Na jej szczycie zamontowane są spryskiwacze wody oraz, jeśli zajdzie taka potrzeba, pojawi się na nim chroniona pancerzem platforma, zza której policjanci mogą otworzyć ogień. Do tego całość kierowana jest zdalnie. Na zmieszczonym w sieci filmie widać, jak słowacka policja testuje nowo otrzymany sprzęt.

https://www.facebook.com/helloUcomedy/videos/742363915965399/

źródło: facebook.pl

...

Zobacz również

Tego świat nie widział! Unikalne zdjęcia Korei Północnej