Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli, zamieścił na Facebooku zdjęcia z osiedla socjalnego, które wybudowano cztery lata temu za 2,5 miliona złotych. Obecnie mieszkania wypełnione są najróżniejszymi śmieciami, a stan osiedla jest żenujący. Prezydent obawia się, że trzeba je spisać na straty.

„Czy mieszkańcy, każdego dnia ciężko pracujący i płacący podatki, powinni w nieskończoność utrzymywać tych, którzy pracą nie chcą się zhańbić, a z korzystania z zasiłków zrobili sobie sposób na życie? I na dodatek uważają się za najbardziej pokrzywdzonych. Sąd wykonuje eksmisję, a miasto czy gmina z naszych podatków musi zapewnic odpowiedni standard eksmitowanemu. Jako prezydent ja zarządzam nie swoimi pieniędzmi, a środkami wszystkich mieszkańców gminy i w ich imieniu powinienem przekazywać pomoc tylko tym najbardziej potrzebującym. Tylko którym? Czy dalej pomagać tym, którzy darowane od miasta mieszkania zamienili w chlew? Tym, którzy wyrwali i sprzedali drzwi, bojlery, kaloryfery, krany i kuchenki? Pomagać im? Co z nimi począć?” – pyta na Facebooku Wadim Tyszkiewicz.

Część mieszkańców zamienionego w śmietnik osiedla to Romowie.

Poniżej publikujemy kilka zdjęć, które pokazują w jak paskudne miejsce zmieniło się eleganckie osiedle.

chlew4

 

chlew2

fot. Facebook/Wadim Tyszkiewicz
 

 

 

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.