Kiedy Oscary 2019? Wspaniała gala rozpocznie się już niedługo

Kiedy Oscary 2019? Wspaniała gala rozpocznie się już niedługo Źródło: pxhere.com

Oscary 2019: Kiedy? Gdzie? Czy Polacy mają szansę zdobyć statuetkę? To pytania, które zadają sobie kinomaniacy przed rozdaniem najważniejszych nagród branży filmowej. Na tegoroczny werdykt czekają przede wszystkim fani polskiego kina, w końcu polska produkcja jest nominowana w aż trzech kategoriach.

Oscary 2019 - kiedy? Gdzie i o której obejrzeć Oscary?

Kiedy Oscary 2019? Kiedy w końcu będziemy wiedzieli, czy "Zimna wojna" zdobędzie statuetkę? Ceremonia rozdania Oscarów to najważniejszy wieczór fanów kinematografii. Absolutnie nie mogą go przegapić, a emocję po wydarzeniu nie opadną jeszcze długo po wydarzeniu. 

Nagradzane będą najwybitniejsze filmy, które swoją premierę miały w 2018 roku. 91. ceremonia rozdania statuetek oscarowych odbędzie się w nocy z 24 na 25 lutego, o godzinie 2:00 czasu polskiego.

Oscary: laureaci

Ceremonia wręczenia Oscarów, to coroczny gorący temat, obok którego nie można przejść obojętnie. Od lat kinomaniacy śledzą każdy najdrobniejszy szczegół, który mógłby zdradzić werdykt.

Najbardziej popularna jest kategoria za najlepszy film. Wynik zależy od członków Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, którzy oddają swoje głosy na swoich faworytów do wygranej.

Na zeszłorocznej ceremonii faworytem okazał się "Kształt wody", który odbił się szerokim echem na całym świecie. Statuetkę w poprzednich latach otrzymały filmy: Moonlight, Spotlight, Birdman, Zniewolony, Operacja Argo, Artysta i Jak zostać królem. 

Wszystkie produkcje znalazły się ta liście najlepszych filmów nie przez przypadek. Każdy z osobna jest absolutnym hitem i fenomenem. Do kin przyciąga miliony widzów i jest niewątpliwym dziełem artystycznym. 

Oscary - kreacje

Noc oscarowa to najważniejsza noc dla kina, ale także dla show-biznesu. Podczas tej jednej nocy, w jednym miejscu zbierają się wszystkie gwiazdy światowego formatu. To na nie są zwrócone oczy całego świata.

Nie tylko filmy są na językach prasy i mediów. W tę jedyną taką noc oceniane są nie tylko najlepsze produkcje, ale także kreacje gwiazd. Pozostaje więc pytanie - która kreacja wygra tegoroczne Oscary?

Aktorzy wiele tygodni przygotowują się do gali. Cała otoczka związana z ceremonią jest równie ważna, jak same statuetki. Choć to aktorki mają największe pole do popisu, panowie nie mogą zostawać w tyle. Ręcznie szyte garnitury na miarę to klasyka. Trzeba umieć zaskoczyć media i wyróżnić się z tłumu - takie zadanie mają gwiazdy znane, jednak niebędące na absolutnym topie. 

Tłumy gwiazd prześcigają się, kto wypadnie najlepiej. Kto zaskoczy kreacją, makijażem i fryzurą. Nie może być nudno, musi być zaskakująco, ale z szykownie. 

Oscary: transmisja

Produkcje nominowane do Oscarów w kategorii najlepszy film, to: Vice, Czarna Pantera, Narodziny Gwiazdy, Green Book, BlacKkKlansman, Bohemian Rhapsody, Faworyta i Roma. Który z nich wygra i zgarnie statuetkę? Tego dowiemy się już w przyszłym tygodniu. Na pewno duże grono Polaków również będzie chciało zobaczyć tegoroczne rozdanie nagród, głównie dlatego, że polski film jest nominowany aż w trzech kategoriach, a to zdarza się po raz pierwszy.

W kategorii najlepszy reżyser jest nominowany oczywiście Paweł Pawlikowski za film Zimna Wojna, który również będzie walczył o wygraną za najlepszy film nieanglojęzyczny. Nominowany jest również Łukasz Żal, za zdjęcia do Zimnej Wojny.

Ceremonię będzie relacjonowała telewizja ABC - to w tym kanale w Stanach Zjednoczonych będzie można zobaczyć Oscary 2019. Kiedy w USA będzie trwała gala, w Polsce transmisję nadawać będzie Canal+, który wykupił prawa od amerykańskiej telewizji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Fame MMA 3: gdzie i kiedy? Kto walczy na Fame MMA 3?
  2. Nominacje do Oscarów: Polacy z szansą na statuetkę. Czy przejdą do historii?

 

Następny artykuł