Istny absurd! Akademia nie pokaże rozdania Oscarów w głównych kategoriach

Istny absurd! Akademia nie pokaże rozdania Oscarów w głównych kategoriach Źródło: Pixabay

Oscary 2019 będą się znacznie różniły od poprzednich odsłon prestiżowej gali. Podjęto decyzję, że rozdanie nie wszystkich statuetek będzie emitowane w telewizji. Widzowie mogą czuć się oszukani?

Oscary 2019 z pewnością mogą zawieść miłośników ceremonii uhonorowania najlepszych person kina roku. Pomimo tego, że jest to wydarzenie o zdecydowanie dużej skali, gromadzące całą elitę Holywood, organizatorzy podjęli decyzję o ograniczeniu transmisji i zastąpienia jej części... reklamami. Według wyjaśnień zostało to spowodowane coraz bardziej spadającą popularnością, a przy tym oglądalnością gali przyznawania Oscarów. Akademia Sztuki Filmowej wyraziła chęć, aby skrócić ją do maksymalnie trzech godzin. Przez przerwę reklamową widzowie nie będą mieli możliwości obejrzenia wręczenia 4 statuetek (z 24 podczas całej uroczystości).

Oscary 2019 - przyznania jakich statuetek nie będzie dane obejrzeć widzom?

Cztery Oscary, które wręczone zostaną poza kamerami będą przyznawane za montaż, zdjęcia, najlepszą charakteryzację oraz za krótkometrażowy film aktorski. Dla Polskich widzów oznacza to, że nominowany do statuetki za zdjęcia Polak, Łukasz Żal, w przypadku gdy przyjdzie mu odbierać statuetkę, nie będzie mógł przemówić bezpośrednio do polskich widzów. Łukasz Żal, uznawany za najzdolniejszego polskiego operatora młodego pokolenia, został nominowany za zdjęcia w polskim filmie "Zimna Wojna". Film ten dostał nominację również w dwóch innych kategoriach - najlepszy film nieanglojęzyczny i najlepsza reżyseria (Paweł Pawlikowski). Rywalami Łukasza Żal będzie Robbie Ryan (Faworyta), Caleb Deschanel (Never Look Away), Matthew Labatikiem (Narodziny gwiazdy) oraz Alfonso Cuarón (Roma).
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM

Gala w ogniu krytyki

Jest to już kolejna rewolucja prestiżowej gali, gdyż pojawiła się także informacja, że w tym roku nie będzie ona miała prowadzącego. Decyzje te wywołały wielkie oburzenie zarówno w środowisku jej czynnych uczestników, jak i samych widzów. Nominowani mają za złe organizatorom, że w przypadku otrzymania przez nich tak wielkiego wyróżnienia jakim jest statuetka, nie będą mieli szansy przemówić na żywo do szerokiej publiczności z całego świata. Z kolei widzowie zarzucają pazerność i przesadne skupianie się na dochodach, w związku z czym gala staje się komercyjna. W 90-letniej tradycji gali, zmiany te wyglądają niezwykle niepokojąco. Należy jednak zauważyć, ze zmiana dotycząca reklam i przerwie w transmisji dotyczy tylko telewizji. Kategorie usunięte mają być dostępne na oficjalnej stronie internetowej gali, a także kanałach w serwisach społecznościowych. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. Gdzie mieszka Grażyna Torbicka? Dom wygląda jak z bajki i jest w pięknym otoczeniu
  2. Barbara Kurdej-Szatan pójdzie na randkę, za którą tajemniczy mężczyzna zapłacił 42 tys.
  3. Fenomenalny występ 13 latki w Voice Kids! Druga Roksana Węgiel?
  4. Niebezpieczne znalezisko w jedzeniu z Lidla. Mogło dojść do tragedii
  5. Legendarne słowa zmarłej gwiazdy Świata według Kiepskich. „Jak zostałem wieśniakiem”
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
źródło: natemat Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu