Maciej Orłoś był pracownikiem TVP przez lwią część swojej dziennikarskiej kariery. Jeszcze nigdy tak mocno nie uderzył w macierzystą stację.

Dziennikarz postanowił skomentować pierwsze wydanie Wiadomości po zmianie szefa tego informacyjnego programu. Załamał się jego poziomem.

W Wiadomościach TVP jest nowy szef. Obejrzałem właśnie fragment programu – o Trybunale Konstytucyjnym i Sądzie Najwyższym. To był prawdziwy thriller – podróż do przeszłości. Ten materiał był w 100% w stylu Dziennika Telewizyjnego: nagonka na konkretną osobę, poniżanie jej, oskarżanie etc z użyciem wypowiedzi kilku osób, ale tylko z jednej strony. Druga strona – ta oskarżana – nie dostała szansy w tym materiale – skomentował Maciej Orłoś.

Jego zdaniem Wiadomości TVP są żenujące do szpiku kości. Żałuje, że stacja, w której tak długo pracował sięgnęła kompletnego dna.

Długo pracowałem w TVP, za czasów rożnych ekip i różnie bywało, ale nie przyszło mi do głowy, ze kiedykolwiek w wolnej Polsce w telewizji publicznej zobaczę tak beznadziejną, ordynarną propagandę – skwitował dziennikarz.

facebook.com/orlosmaciej

źródło: facebook.com/orlosmaciej

...

Zobacz również