Zawieje i zamiecie śnieżne ruszą nad Polskę już w ten weekend. Wszystko z powodu potężnego orkanu Grzegorz.  Synoptycy ostrzegają, a służby przygotowują się na atak kataklizmu.

Jak ostrzegają synoptycy, w nadchodzący weekend czeka nas radykalna zmiana pogody. Orkan Gregory swoim zasięgiem obejmie całą Polskę. We Wrocławiu, Zielonej Górze i Gorzowie Wiatru będzie sięgać nawet 100 km/h.

Synoptycy alarmują – w niedzielę i poniedziałek musimy zachować szczególną ostrożność. Orkan Grzegorz, podobnie jak Ksawery, będzie łamał i wyrywał drzewa z korzeniami, zrywał dachy i uszkadzać linie energetyczne oraz telefoniczne.

Ogromne zagrożenie również na Wielkopolsce i Poznaniu

Władze miejskie oraz służby ratownicze w Poznaniu przygotowują się na nadciągający kataklizm. W mieście, na czas przejścia Grzegorza zostaną pozamykane wszystkie publiczne miejsca na otwartej przestrzeni tj. place zabaw czy cmentarze. Cmentarze komunalne w Poznaniu mają charakter leśny. Przy silnym wietrze należy zachować ostrożność na obszarach mocno zadrzewionych – powiedział dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej.

Apogeum wichura ma osiągnąć w nocy z niedzieli na poniedziałek, dlatego porządki na grobach warto zrobić jeszcze w sobotę.

Źródło: głoswielkopolski.pl

...

Zobacz również

Dzieje się! Szczury rozminowują kraj!

TE zdjęcia dzikiej przyrody zaprą ci dech w piersiach!