Organizacja religijna chce za pomocą dronów zrzucać egzemplarze Biblii na terytorium ISIS

Organizacja religijna chce za pomocą dronów zrzucać egzemplarze Biblii na terytorium ISIS Źródło: źródło: flickr.com, pixabay.com

Szwedzka organizacja religijna, Słowo Życia, która jest największym Kościołem neozielonoświątkowym w tym kraju, planuje "bombardowania" terenów ISIS w Iraku. Związek religijny chce za pomocą dronów zrzucić na teren samozwańczego kalifatu tysiące egzemplarzey najświętszego pisma chrześcijan - Biblii.

W tym celu członkowie Kościoła neozielonoświątkowego planują wyposażyć drony w Biblie w wersji elektronicznej. Te mają być bowiem o wiele wytrzymalsze niż tradycyjne książki, które mogłyby źle znieść spadek z dużej wysokości.

Jak oświadczył przedstawiciel związku, Christian Akerhielm, każdy egzemplarz elektronicznej Biblii będzie posiadał własne zasilanie. Te ma być na tyle silne, by pozwolić takiej "eBiblii" długo nadawać się do użytku. Treść świętej księgi będzie dostępna oczywiście po arabsku.

Słowo Życia w swojej akcji widzi głównie niesienie "miłości i ewangelii" ludziom, którzy żyją tam, "gdzie odmawia się im praw człowieka". Sam projekt ma odbywać się "w porozumieniu i przy współpracy z lokalnymi partnerami w regionie", jak zapewnia w swoim oświadczeniu organizacja.

"Chcemy przekazać nadzieję i miłość chrześcijańskiej ewangelii ludziom żyjącym na terenach, gdzie odmawia się im praw człowieka" - czytamy na stronie związku.

Na spotkaniu członków Słowa Życia w Uppsali zaprezentowana już nawet została wizualizacja akcji zrzucania Biblii na Irak. Przedstawiciele związku zapewniają, że ich projekt jest już w końcowej fazie, a "bombardowania Biblią" możemy spodziewać się w najbliższych tygodniach.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji! źródło: rp.pl, wyborcza.pl pt Następny artykuł