Stowarzyszenia reprezentujące przewoźników konkurencyjnych względem firmy Polski Bus wniosły do organu administracji publicznej – Samorządowego Kolegium Odwoławczego skargę, za pośrednictwem której wyrazili, iż przez działalność Polskiego Busa upadają firmy przewozowe, bowiem nie są w stanie sprostać konkurencji. Zdaniem stowarzyszeń cierpią na tym pasażerowie, ponieważ upadający przewoźnicy likwidują połączenia. Do tej argumentacji przychylili się urzędnicy SKO i nakazali Polskiemu Busowi zlikwidować połączenie.

Duża część opinii publicznej uważa decyzję wydaną przez Kolegium za absurdalną. Najczęściej spotykany argument to taki, że to klient-pasażer powinien decydować która firma upada, a nie urzędnik. Chodzi o to, że konsument wybiera ofertę najkorzystniejszą i jest najlepszym miernikiem użyteczności usługi oferowanej przez firmę.

Decyzją SKO Polski Bus zmuszony został do zawieszenia połączenia na trasie Warszawa-Lublin-Rzeszów. Busiarze z konkurencjyjnych względem Polskiego Busa firm są zadowoleni z decyzji urzędników. Argumentowali, że wcześniej musieli likwidować kursy i ich zdaniem, cierpieli na tym pasażerowie.

Pasażerowie są jednak innego zdania. Pisali nawet petycję, aby nie zawieszać połączenia. Zebrano 30 tys. podpisów. Na nic to się jednak zdało. Osoby korzystające z usług Polskiego Busa są oburzone. Uważają, że firma oferuje komfortowe warunki przewozu. Wśród plusów wymieniają przede wszystkim tanie bilety, dostęp do internetu i klimatyzację. Dodają też, że inni busiarze nie gwarantują takiej wygody.

Firma Polski Bus ma za to teraz otworzyć połączenie z Lublina do Krakowa i Kielc.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds

...

Zobacz również