Premier Węgier, Viktor Orban znany jest z niechęci do Georga Sorosa. W swojej ostatniej wypowiedzi ostro zaatakował amerykańskiego finansistę węgierskiego pochodzenia, oskarżając go o finansowanie działań, które zagrażają bezpieczeństwu Europy. Orban stwierdził także, że to milioner odpowiada za politykę UE wobec m.in. Polski.

Szef węgierskiego rządu na walkę z Georgem Sorosem wydaje ogromne pieniądze. Niedawno na ulicach Węgier pojawiły się uderzające w niego plakaty, które sfinansowano ze skarbu państwa. Viktor Orban nie zmienia kursu i tym razem w mocnych słowach odniósł się do działań swojego rodaka na arenie unijnej.

– Tragicznym aspektem dzisiejszej sytuacji jest to, że Soros wydaje instrukcje liderom Unii Europejskiej w wielu sprawach, a ci, jak może państwo widzieli na żywo w przekazach telewizyjnych, kłaniają mu się w pas. Bezsprzeczne jest, że procedura naruszania unijnego prawa, którą Bruksela wszczęła przeciwko Węgrom, Polsce i Czechom za brak przyjęcia przymusowych kwot w sprawie migrantów, jest wynikiem jego instrukcji – stwierdził Orban.

Wedle tego, co mówi węgierski premier, Soros ma także finansować organizacje zajmujące się transportem nielegalnych imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy. Jego zdaniem jest to celowe działanie mające na celu zmianę Starego Kontynentu i świata.

– Prawdą jest, że przez pewien okres jego plany zmiany świata nas nie dotyczyły i nie docierały do progu polityki państwowej, dlatego też nie widzieliśmy przeciwwskazań dla tolerowania go pod naszym węgierskim dachem […]. Pozostalibyśmy jeszcze długo tacy łagodni, gdyby nie fakt, że Soros gwałtownie skręcił w niebezpieczne rejony i ogłosił swój program relokacji migrantów, zaczął finansować organizacje zajmujące się transportem migrantów i wspierać mafijną sieć organizacji pozarządowych przemycających ludzi – powiedział premier Węgier.

Viktor Orban zapowiedział także dalszą walkę o bezpieczeństwo państwa, którym rządzi. Nie zamierza on uginać się pod naciskami ze strony brukselskich polityków, kierowanymi jak twierdzi przez Sorosa.

– A jeżeli chodzi o bezpieczeństwo węgierskiego narodu, węgierskich rodzin i Węgier, ich bezpieczeństwa dzisiaj i jutro, nie ma dla nas miejsca na kompromis. Nie ma już wymówek, paplania o filantropii, liberalnych bzdur. Jest już tylko prawo, władza i obrona. Dzisiaj musimy bronić samych siebie wartością prawa i władzą państwa. I tak też uczynimy – dodał Orban

...

Zobacz również