Kolejny przyjazny gest ze strony Węgier. Premier Orban wyraził swoje uznanie dla Polski w dniu podpisania „Deklaracji Warszawskiej”. Przyznał również, że Węgrzy zazdroszczą Polakom. 

Podczas dzisiejszego Kongresu Innowatorów, premier Węgier, Viktor Orban podkreślał rolę, jaką Grupa Wyszechradzka może w przyszłości odegrać w Unii Europejskiej.

 – Grupa Wyszehradzka jest w stanie odnowić Unię Europejską. Kontakt pomiędzy państwem a gospodarką nie do końca działa. Potrzebne są zmiany, stare struktury państwowe są stare, abyśmy byli rajem musimy znaleźć nowy system kontaktów pomiędzy państwem i zarządzaniem innowacyjną gospodarką. – mówił.

Podkreślał, jak ważna jest podpisana umowa, która przyspieszy proces innowacji i rozwoju krajów Europy środkowo – wschodniej.

  – Jeżeli nie staniemy się bardziej innowacyjni niż Zachód, to go nie wyprzedzimy. Zawsze lepiej być średnio rozwiniętym krajem, niż być pod sowieckim jarzmem – podkreślił Orban.

Premier podkreślił także swoje uznanie dla Polski.

 – Zazdrościmy Polakom, bo Polska jest wielkim krajem. (…) Jej potencjał jest znacznie większy niż nasz, ale nie narzekamy – mówił Viktor Orban.

Na koniec przywódca Węgier dodał, że należy dziękować Bogu za to, że możemy w ten sposób mówić po 27 latach komunizmu, a Grupa Wyszehradzka ma szansę zostać jedną z najsilniejszych gospodarek.

...

Zobacz również