Premier Węgier Viktor Orban, który już jakiś czas temu ogłosił, że George Soros „wypowiedział wojnę” jego krajowi, teraz kolejny raz ostro uderzył w kontrowersyjnego miliardera. Stwierdził bowiem, że Węgry stały się pewnego rodzaju zaporą, która powstrzymała Sorosa przed sprowadzeniem do Europy milionów imigrantów. Dodał także, że miliarder jest w swych działaniach niczym mafia.

Kiedy George Soros na Forum Ekonomicznym w Brukseli nazwał Węgry „państwem mafijnym”, w kraju zawrzało. Tamtejsi politycy od razu ostro odpowiedzieli miliarderowi, twierdząc, że swoimi stwierdzeniami „wypowiedział wojnę” całemu państwu. Na tego typu oskarżeniach się jednak nie skończyło.

– Jedyną siecią, która działa na Węgrzech jak mafia, jest sieć George’a Sorosa. Ona sama oraz jej agencje są znaczącym i nieprzejrzystym elementem węgierskiego życia publicznego – powiedział w wywiadzie dla jednej z węgierskich rozgłośni radiowych Viktor Orban. Dodał także, że Węgry stały się barierą dla działań Sorosa, które doprowadziłyby do „sprowadzenia do Europy miliona migrantów”.

Obserwując rozwój relacji między premierem i miliarderem, na pewno można spodziewać się odpowiedzi Sorosa na oskarżenia. Trudno jednak prognozować, jak dalej wyglądać będzie ten kontrowersyjny konflikt.

...

Zobacz również