Nigdy nie lekceważ opuchniętych stóp. To może być pierwszy objaw wyjątkowo paskudnych chorób

Nigdy nie lekceważ opuchniętych stóp. To może być pierwszy objaw wyjątkowo paskudnych chorób Źródło: Pixabay/jacqueline macou

Opuchnięte stopy to problem, który towarzyszy wielu Polakom. Szczególnie dotyka osób starszych, a także w średnim wieku. Wielu z nas bagatelizuje jednak tego typu objaw, co jest wielkim błędem, który kosztować nas może nawet życie, a w nieco lżejszym przypadku - amputację kończyny. Oto, co mogą oznaczać opuchnięte stopy.

Opuchnięte stopy to objaw, który często oznaczać może poważną chorobę - nie związaną zupełnie ze stopami. Warto pójść do lekarza i dowiedzieć się, czego przyczyną mogą być nasze opuchnięte stopy. W naszym organizmie mogą toczyć się bowiem stany zapalne, a także inne, poważniejsze problemy związane z niedoborami niektórych mikroelementów i witamin. Czasami także ze zbyt dużą ilością niektórych związków w organizmie.

Opuchnięte stopy to objaw, którego nie wolno bagatelizować

Kiedy puchną nam stopy w większości przypadków lekceważymy problem. Uznajemy wtedy, że jest to wynikiem przepracowania. Wówczas pomaga kąpiel stóp w ciepłej wodzie, a także taka z dodatkiem olejków eterycznych - np. z mięty pieprzowej, czy też po prostu z dodatkiem soli. Jeśli jednak odpoczynek, a także przeróżne kąpiele, maści i kremy nie pomagają - problem może znajdować się o wiele głębiej. Może być związany z chorobą, np. z dną moczanową. W jej trakcie tkanki otaczające stawy puchną, co wywołuje ogromne dolegliwości u osoby chorej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czym spowodowana jest dna moczanowa? Chodzi o kwas moczanowy, który produkowany jest przez nasz organizm w zbyt dużej ilości, co ostatecznie prowadzi do wcześniej wymienionych objawów. W takim wypadku trzeba wdrożyć leczenie oparte na podawaniu specjalnych leków, a także na diecie, która eliminuje pokarmy zawierające dużą ilość wspomnianego kwasu.

Przyczyna opuchniętych stóp może być także reumatyzm. W tym przypadku także konieczne jest wdrożenie specjalnego leczenia, które pomoże pozbyć się całkowicie objawów - w niezaawansowanej formie choroby. W zaawansowanych stadiach pomoże natomiast zmniejszyć towarzyszące dolegliwości, w które zalicza się m.in. właśnie opuchnięte stopy.

Ostatecznie opuchnięte stopy mogą pojawić się także w czasie cukrzycy. Jest to poważna choroba, która diagnozowana jest corocznie u tysięcy Polaków. Wówczas należy wdrożyć specjalne leczenie i dietę - w zależności od stopnia zaawansowania choroby, a także od jej rodzaju. W przypadku braku leczenia można nawet utracić kończynę lub jej fragment. W najgorszym przypadku rozwijająca się cukrzyca doprowadzić nas może do śmierci.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Ten seans zamienił się w prawdziwe PIEKŁO. Mężczyzna zmarł w KINIE. Nikt mu nie pomógł
  2. Największa tajemnica Braci Golec ujawniona! Przez całe życie byliście w błędzie. Prawda zszokuje was do szpiku kości!
  3. Opadną Wam szczęki. Dominika Gwit mocno schudła, wygląda jak petarda (Zdjęcia)
  4. Żona znalazła tajemny zeszyt męża. Gdy zobaczyła, co w nim zapisywał, była zdruzgotana
  5. Oburzony juror "Mam talent" przerwał występ 11-latce. Wszystkim aż odebrało mowę
  6. Praktycznie wszyscy piją ją codziennie. O 90% zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwór

Źródło: Newsner

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News