Opublikował na Facebooku karykaturę Mahometa. Zamordowano go tuż przed rozprawą

Opublikował na Facebooku karykaturę Mahometa. Zamordowano go tuż przed rozprawą Źródło: źródło: pixabay.com, twitter.com/BasimaFaysal

Jordański pisarz i satyryk, Nahed Hattar, został zamordowany za publikację na swoim facebookowym koncie karykatury Mahometa. Hattara zastrzelono tuż przed rozprawą sądową w sprawie obrazy uczuć religijnych.

Karykaturę Hattar umieścił na swoim koncie na Facebooku w połowie sierpnia. Po publikacji rysunku, 13. sierpnia trafił do aresztu z powodu obrazy uczuć religijnych muzułmanów, jakiej według sądu miał się dopuścić.

Pisarz przebywał w więzieniu do początku września, kiedy to wypuszczono go za kaucją. Jego rozprawa miała odbyć się 25. września w sądzie w Ammanie, stolicy Jordanii. Ciążyły na nim oskarżenia dotyczące "nawoływania do konfliktów religijnych" i obrazy islamu.

Sam Hattar, który był chrześcijaninem, tłumaczył, że nie miał zamiaru nikogo obrazić, a tylko pokazać jak instrumentalnie widzą i traktują swojego boga ekstremiści islamscy.

 - Nie chciałem obrazić osób wierzących. Próbowałem jedynie pokazać, jak wygląda wizja Boga widziana oczami terrorystów z ISIS i Bractwa Muzułmańskiego - tłumaczył pisarz.

Rozprawa Hattara nie doszła do skutku. Satyryk został zamordowany w drodze do sądu. Nieznany sprawca dwukrotnie strzelił do niego śmiertelnie go raniąc. Choć mordercę już ujęto, policja nie podaje żadnych informacji na jego temat.

Poniżej karykatura, którą zamieścił na swoim koncie Hattar:

źródło: twitter.com/rosevelz źródło: twitter.com/rosevelz Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:
źródło: polsatnews.pl, fakt.pl, rp.pl pt
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News