Słynna prezenterka szczerze o swoim dramacie. W wieku 9 lat została zgwałcona przez wujka

Słynna prezenterka szczerze o swoim dramacie. W wieku 9 lat została zgwałcona przez wujka

Oprah Winfrey bez wątpienia jest legendarną dziennikarką w Stanach Zjednoczonych. Znają i doceniają ją na całym świecie. Jednak jej dzieciństwo nie było usłane różami. Pochodziła z biednej rodziny, a w wieku 9 lat została zgwałcona. Dziś świętuje 65. urodziny.

Oprah Winfrey urodziła się w związku pary nastolatków z Missisipi. Miała przyjąć imię Orpah, ale urzędnik rejestrujący narodziny pomylił się i zapisał Oprah. Tak zostało do dzisiaj. Jej Rodzice szybko się rozstali, a dzieckiem zajęła się babcia. W wieku 6 lata z powrotem wróciła do matki w Wisconsin. Kobieta nie zajmowała się Oprah, bo musiała robić nadgodziny jako pokojówka. Oprah w domu była bita i wykorzystywana seksualnie. W wieku 9 lat po raz pierwszy została zgwałcona przez wujka, a później przez innych członków rodziny. Jako 14-latka urodziła syna, dziecko jednak zmarło zaraz po urodzeniu. Na pomoc 14-latce przyszedł ojciec. Wziął córkę do siebie i zadbał o jej wykształcenie. Dzięki temu dostała się na Uniwersytet Stanowy w Tennessee. Podczas studiów wzięła udział w wyborach miss dla czarnoskórych. Wygrała konkurs i została zaproszona do lokalnego radia. Wygrana otworzyła jej drzwi do kariery. Ludzi zachwycili się jej głosem i zaproponowali jej prace na pół etatu w radiu.

Oprah Winfrey jedną z najlepiej zarabiających gwiazd w USA

Jako prezenterka po raz pierwszy zaprezentowała się w telewizji „WTVF-TV” w Nashville. Później przeniosła się do Balimore, żeby zacząć prace w wieczornym programie informacyjnym w lokalnej telewizji. Parę lat później zamieszkała w Chicago, żeby poprowadzić talk-show "AM Chicago". Program okazał się sukcesem i zmieniono jego na "The Oprah Winfrey Show".

- Oprah próbowała pozostać obiektywna, ale nie potrafiła całkowicie ukryć swoich emocji. Ludzie to w niej pokochali. Rozumiała człowieka bez grosza przy duszy i miliardera - mówił kiedyś jej partner.

"The Oprah Winfrey Show" przez 25 lat wyemitowano 4,5 tys. odcinków. Dziennikarka zapraszała anonimowych i sławnych ludzi, którzy mogli się przy nie otworzyć.

DALSZA CZĘŚĆ POD GALERIĄ:

Ogromna kariera kobiety, której zniszczono dzieciństwo

Zwierzył się jej m.in Michael Jackson, Ellen DeGeneres, która ujawniła, że jest lesbijką oraz prezydent Barack Obama i Pierwsza Dama Michelle Obama. Prezydent podziękował jej za zasługi dla kraju. Z kolei dwa lata później wręczył jej Medal Wolności, który uważany jest w Stanach Zjednoczonych za najwyższe oznaczanie narodowe. W 2009 roku ogłosiła ostatni sezon "The Oprah Winfrey Show".

Kobieta w swojej karierze dużo poświęciła czasu na problemy molestowania i wykorzystywania seksualnego. Ujawniła m.in ukrywanie przestępstw seksualnych wśród księży katolickich oraz walczyła z narkomanią wśród społeczeństwa.

W 2008 roku magazyn Forbes wycenił jej majątek na 2,7 miliarda złotych. Oprah Winfrey jest najlepiej zarabiającą prezenterką w USA.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Niesamowity występ 11-latka w The Voice Kids. Jurorzy nie dowierza
  2. Kasia Tusk urodziła? Media poznały płeć dziecka i datę porodu
  3. Szpak bierze za to po 170 zł od fanów. Warto?
  4. Córka prezydenta to PIEKIELNIE ambitna osoba. Po uczelni krążą o niej SZOKUJĄCE opinie
  5. Tak mieszka Beata Tyszkiewicz? Tego się po niej NIKT nie spodziewał

Następny artykuł