Ta deklaracja prawdziwie rozjuszyła opozycję. Przeciwnicy obecnej władzy mają już dość Prawa i Sprawiedliwości i kolejnych pomysłów partii. Właśnie jednak dowiedzieli się od ministra środowiska, kto jest „duchowym przywódcą polski” i są całkowicie załamani.

Choć PiS miało zacząć oddalać się od redemptorysty z Torunia, wielu członków partii, nawet z najwyższych sfer, bardzo sympatyzuje z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Jednym z nich jest Jan Szyszko, który pozwala sobie na ogromne serdeczności względem duchownego.

Podczas ostatniej konferencji dotyczącej GMO, która miała miejsce w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie zjawił się jako gość. W tym samym charakterze zaproszony został Rydzyk. Szyszko na powitanie kapłana z Torunia rzekł, że ten jest „duchowym przywódcą Polaków”. Z kolei Rydzyk życzył Szyszce „zwycięstwa w poniedziałek”. Tego dnia minister ma stawić się w Trybunale Sprawiedliwości UE w związku z wycinką drzew w Puszczy Białowieskiej.

Słowa te nie umknęły uszom opozycjonistów, którzy już zdążyli się wściec. Jak wskazują, tak serdeczne pozdrowienia ministra i Rydzyk to nie tylko oznaka serdeczności między nimi samymi, ale także między PiS a imperium redemptorysty. Zapowiadanego rozwodu z Rydzykiem PiS nie dokonało, a nazywanie duchownego „przywódcą” tylko świadczy o tym, że do takiej rozłąki jeszcze daleko.

źródło: pudelek.pl

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

...

Zobacz również

Zobacz również