Opozycja zamarła! Zapadła decyzja ws. immunitetu Gasiuk-Pihowicz

Opozycja zamarła! Zapadła decyzja ws. immunitetu Gasiuk-Pihowicz Źródło: screen omTwitter.c/Gasiuk_Pihowicz

Były minister skarbu złożył w Sejmie wniosek o uchylenie immunitetu posłanki Nowoczesnej Kamili Gasiuk-Pihowicz. Będzie też głośny proces. 

Dawid Jackiewicz nie zamierza odpuszczać Kamili Gasiuk-Pihowicz. Domaga się zadośćuczynienia w wysokości 100 tys złotych. Posłanka jest na cenzurowanym przez swoja jedną wypowiedź Oto ona: Ja bym chciała przypomnieć Państwu kilka faktów. Dawid Jackiewicz – były minister skarbu w obecnym rządzie Beaty Szydło – w czasie poprzednich rządów PiS w 2006 r. brał udział w awanturze, która doprowadziła do śmierci bezdomnego człowieka. Polityk PiS wdał się z nim w szarpaninę, popchnął go, głowa tego bezdomnego człowieka roztrzaskała się o beton. A potem co zrobiła prokuratura Ziobry? Umorzyła sprawę partyjnego kolegi, mimo że po awanturze z nim zginął człowiek.

Sprawa znajdzie rozstrzygnięcie w sądzie

Pełnomocnik pana Jackiewicza stwierdził, że wypowiedź naruszyła godność byłego ministra skarbu a także naraziła jego osobę na utratę zaufania publicznego. Całkowicie w odmienny sposób widzi to Gasiuk-Pihowicz. Jest przekonana, że w żaden sposób nie sugerowała odpowiedzialności Jackiewicza za śmierć bezdomnego mężczyzny. Na swoim koncie na Facebooku stwierdziła: "Zawsze poruszam najtrudniejsze kwestie i stawiam pytania w interesie publicznym i będę nadal to robiła. Nie dam się zastraszyć ani pozwami na wysokie kwoty, ani innymi podobnymi działaniami. Dziękuje wszystkim posłom N, PO i PSL za okazane wsparcie, w szczególności zaś  za podjęcie się mojej obrony podczas prac Komisji". ZOBACZ TEŻ: Prezydent Duda ZGASIŁ Gasiuk-Pihowicz. Z klasą czy... Jeszcze dzisiaj sejmowa komisja regulaminowa i spraw poselskich zarekomenduje Sejmowi uchylenie immunitetu Gasiuk-Pihowicz.  Jest też zgoda na pociągnięcie posłanki do odpowiedzialności cywilnej. Dawid Jackiewicz był ministrem skarbu państwa w rządzie Beaty Szydło od listopada 2015 do września 2016 roku. Wcześniej sprawował też trzykrotnie funkcję posła, a później europosła z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. ZOBACZ TEŻ: Gasiuk-Pihowicz promowała się jako ateistka, teraz jako... Posłanka Kamila Gasiuk- Pihowicz należy do najbardziej aktywnych posłów opozycji. Udziela się w wielu kontrowersyjnych sprawach. Była rzecznikiem partii Nowoczesna Ryszarda Petru. Obecnie w Sejmie sprawuje funkcję przewodniczącej Parlamentarnego Zespołu do spraw Ładu Konstytucyjnego i Praworządności. Źródło: newsweb.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News