Miała to być wspólna konferencja liderów prawicy, ale Jarosław Kaczyński wolał mówić o czymś innym. Lider Prawa i Sprawiedliwości ujawnił kulisy spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą.

Jesteśmy na półmetku kadencji obecnego rządu i ich sojuszników. Dziś odbyła się wspólna konferencja liderów Zjednoczonej Prawicy. Jarosław Kaczyński podkreślał, że ciągle są razem i „w jedności tej uczestniczy również prezydent Andrzej Duda”.

Głównym punktem konferencji było wystąpienie prezesa PiS. Zrelacjonował krótką wymianę zdań między nim a prezydentem, na temat Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądowniczej.

Jak relacjonował Jarosław Kaczyński, nie doszedł z Andrzejem Dudą do jednoznacznego kompromisu. Zasugerował prezydentowi podczas wczorajszego spotkania, że „jest między nimi kryzys”. – „Nie, jest tylko mały spór w rodzinie” – miał odpowiedzieć Andrzej Duda.

 

Ta informacja z pewnością załamała środowiska opozycyjne, które żywiły nadzieję na pogłębienie się konfliktu między obozem prezydenckim a partią Kaczyńskiego, a przynajmniej bardziej stanowczej postawy głowy państwa w kontekście wzbudzających kontrowersje projektów reformy sądownictwa.

Źródło: wiadomości.wp.pl

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy


Jakiej ksywki dorobił się Schetyna? Uśmiejesz się! Zabawne przydomki polityków

...

Zobacz również