Ostro skonfliktowana z PiS-em opozycja ponownie nie ma powodów do radości. Jarosław Kaczyński znów triumfuje, a do wyborów, z dnia na dzień, pozostaje mniej czasu. Sytuacja Nowoczesnej i PO robi się coraz bardziej nieciekawa.

Według zleconego przez „Rzeczpospolitą” badania opinii publicznej, wykonanego przez IBRiS, Prawo i Sprawiedliwość umacnia się na pozycji lidera politycznego wyścigu do władzy. Sondaż wykazał, że aż 37,7 proc. Polaków zagłosowałoby na ekipę Beaty Szydło. Znaczy to wzrost poparcia dla tej partii o 4,3 punktów procentowych w porównaniu z ostatnim badaniem.

W tym czasie Platforma Obywatelska i Nowoczesna z sondażu na sondaż tracą i to w błyskawicznym tempie. Poparcie dla PO deklaruje 19,9 proc. badanych, a na .N 8,7 proc. Gdyby wybory do Sejmu odbyły się dziś, mandaty otrzymałyby także 4 inne ugrupowania. Kukiz’15 może liczyć na 8 proc. poparcia, SLD na 6 proc., a PSL na 5,2 proc. Wysoko plasuje się też Partia Razem, która znajduje się tuż za progiem wyborczym.

Oprócz poparcia dla PiS wzrasta spodziewana frekwencja przy urnach. Odsetek osób gotowych głosować wzrósł z 47 do 54 proc. Razem z grupą ludzi, którzy „raczej” zagłosują, uczestnictwo w wyborach deklaruje aż 63 proc. ankietowanych.

źródło: newsweek.pl

...

Zobacz również

Jak Kaczyński zaczynał karierę zawodową? Nie zgadniesz! Pierwsze prace polityków