Część prorządowych gazet słynie z budzących kontrowersje fotomontaży na okładkach. Widzieliśmy już Ewę Kopacz przebraną za terrorystkę i Donalda Tuska w kaftanie bezpieczeństwa. Teraz jedna z redakcji posunęła się o krok dalej.

Okładka ostatniego wydanie „Gazety Polskiej” wywołała prawdziwą burzę w internecie. Możemy na niej zobaczyć grupę hitlerowskich żołnierzy, szturmujących polską granicę. Przyjrzawszy się możemy zauważyć że dwoje z nich ma twarze… Grzegorza Schetyny i Pawła Kasprzaka!

Znamy plany jesiennego puczu. Nowa kampania wrześniowa – czytamy na okładce.

„Gazeta Polska” połączyła w ten sposób kilka wątków. Jednym z nich są protesty przeciwko polityce PiS, które przez prorządowe media porównywane są do puczu. Twarze Kasprzaka i Schetyny mają wskazywać, kto przewodzi domniemanemu zamachowi stanu. Jednocześnie w okładce można dopatrywać się powiązań z ostatnimi, głośnymi żądaniami reperacji i antyniemieckimi nastrojami.

Warto przypomnieć, że podobna okładka zdobiła jedno z wydań pokrewnego medium. „Gazeta Polska Codziennie” opublikowała fotomontaż tego samego zdjęcia. Wówczas żołnierzom nadano twarze Angeli Merkel i Martina Schulza.

źródło: NaTemat

...

Zobacz również