Dziennikarze pracujący w mediach publicznych, zwłaszcza w  „Wiadomościach” czy „Panoramie”, mają obowiązkowe zajęcia z etyki. Jednym z ich wykładowców będzie ich znany kolega z TVP1. 

Za decyzją w sprawie szkoleń stoją dyrektorzy Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. To w głównej mierze ona odpowiada za przekaz głównych serwisów informacyjnych TVP i TVP Info. Okazuje się, że cykl takich szkoleń trwa nawet kilka tygodni. Wśród poruszanych tematów będą między innymi zasady etyki dziennikarskiej oraz przepisy prawa do wizerunku.

Kojarzony z nierzetelnością

Nie jest znana jeszcze pełna lista wykładowców, którzy poprowadzą dziennikarskie szkolenia. Jednak według „Gazety Wyborczej” wśród nich jest Krzysztof Ziemiec, znany z prowadzenia od lat głównego wydania „Wiadomości”.

Wybór ten musi budzić w środowisku kontrowersje. Nie od dziś bowiem przez wielu obserwatorów mediów Ziemiec jest kojarzony z nierzetelnymi materiałami, jakie są zamieszczane od początków rządów PiS-u w telewizji publicznej. Każde wydanie „Wiadomości” jest szeroko komentowane w internecie. Słynne stały się również tzw. paski TVP Info – rażące niedomówieniami, stronniczością i atakami na opozycję.

Źródło: wp.pl

Gdzie pracował młody Bergoglio? Szokujące! 10 nieznanych faktów o papieżu Franciszku

 

 

...

Zobacz również