Opozycja chodzi z podniesioną głową. Powód? Partie przeciwne władzy cieszą się, ponieważ udało się sprowadzić do Warszawy unijne oddziały. Ich praca ma scementować sojusz Polski z resztą krajów Unii Europejskiej. Jak wskazują opozycjoniści, teraz rządowi Prawa i Sprawiedliwości nie będzie tak łatwo uciec przed Brukselą.

Sprowadzenie do Polski oddziałów Frontexu (Europejska Agencja Straży Granicznej i Przybrzeżnej) to niesłychany powód do radości dla opozycji, ale PiS także na tym skorzysta. Podpisana przez polskie władze i Frontex umowa sprawia, że w Warszawie oddziały agencji będą miały swoją siedzibę. Niesamowicie podnosi to rangę polskiej stolicy na arenie międzynarodowej i oczywiście wśród stolic państw Unii Europejskiej.

– To bardzo ważny dzień, ponieważ oficjalnie inaugurujemy prace jednej z największych agencji unijnych. Agencji Frontex, która ma szczególne znaczenie dla nas wszystkich, dla całej Europy oraz dla jej przyszłości. Praca osób zabezpieczających zewnętrzne granice Unii Europejskiej jest bardzo ważna. Są oni zaangażowani w proces rozwiązywania jednych z największych, najtrudniejszych problemów, jakie niesie ze sobą kryzys migracyjny. Na szczęście udało się wypracować rozwiązania, które przynoszą dobre efekty – powiedziała Szydło.

Nie tylko opozycja w ekstazie

Prawo i Sprawiedliwość liczy na to, że uda się sprawić, że Bruksela – po tym „mariażu” Polski z Frontexem – przychylnie na nas spojrzy. Bez wątpienia przydałoby się teraz Polsce wzmocnienie wizerunkowe, bo wisi nad nami procedura praworządności i groźba zawieszenia w prawach członka UE. Oczko do KE puścił sam minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

– Miarą naszej solidarności jest wspieranie tych, którzy tej pomocy oczekują. Dziękuję za to, że Komisja Europejska przychylnie patrzyła na nasze wysiłki w kierunku podpisania umowy z agencją Frontex – podkreślił minister.

Przypomnijmy, że Frnotex to agencja UE, która zajmuje się monitorowaniem granic w celu kontroli przepływów migracyjnych przez granice Unii Europejskiej, a także pomocą w zarządzaniu nimi.

źródło: wsedno24.pl

Elżbieta II unikała płacenia podatków? Ta afera już TRZĘSIE światem!


Najlepsze filmy wszech czasów: Dzieło Polaka W CZOŁÓWCE rankingu!

...

Zobacz również